Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: BGZBNPP

 • 14 marca 2019

  Bank BGŻ BNP Paribas miał 360,38 mln zł zysku netto w 2018 r.

  BGŻ BNP Paribas odnotował 360,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 279,71 mln zł zysku rok wcześniej.

 • BGŻ BNP Paribas od 1 kwietnia zmienia nazwę

  Rebranding sieci oddziałów Raiffeisen Polbank, połączony ze zmianą marki BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas planowany jest na koniec I kwartału br. Od 1 kwietnia 2019 r. będzie on nosił nazwę: BNP Paribas Bank Polska.

 • 21 stycznia 2019

  GetBack potwierdza: 6 banków zgodziło się na redukcję długu spółki o 60 mln zł

  Na dzień przed głosowaniem układu GetBack poinformował, że ustalił z Getin Noble Bankiem, Idea Bankiem, Raiffeisen Polbankiem, BGŻ BNP Paribas, mBankiem oraz Alior Bankiem wstępne warunki dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki na kwotę 60 mln zł. 

 • 08 stycznia 2019

  Obligatariusze GetBacku naciskają na BGŻ BNP Paribas i Haitong Bank w kwestii układu

  Ważą się losy układu w GetBack. Z doniesień obligatariuszy wynika, że tylko dwie instytucje nie wyraziły zgody na częściowe umorzenie wierzytelności zabezpieczonych, co umożliwiłoby wdrożenie opcji inwestorskiej układu.

 • 14 grudnia 2018

  BGŻ BNP Paribas zwolni maksymalnie 2,2 tys. pracowników do końca 2020 r.

  Zarząd BGŻ BNP Paribas zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi działającymi w banku i zawarł porozumienie dotyczące zwolnień grupowych, które obejmą nie więcej niż 2.200 pracowników w terminie od stycznia 2019 r. do grudnia 2020 r. Wysokość rezerwy restrukturyzacyjnej na pokrycie kosztów redukcji zatrudnienia szacowana jest na kwotę ok. 128,5 mln zł, a rezerwy na zamknięcia oddziałów na 28,5 mln zł. Rezerwa ta obciąży wynik banku w IV kw. 2018 r.

 • 05 listopada 2018

  EBOR inwestuje 430 mln zł w pakiet akcji Banku BGŻ BNP Paribas

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) staje się akcjonariuszem Banku BGŻ BNP Paribas dzięki inwestycji rzędu 430 mln zł w nabycie akcji stanowiących ok. 4,5 proc. kapitału banku.

 • 08 października 2018

  BGŻ BNP Paribas i Allegro zaproponują nowy sposób finansowania zakupów

  Bank BGŻ BNP Paribas i Allegro rozpoczynają testy nowego rozwiązania do finansowania zakupów. Dzięki Ratom Od.nowa klienci Allegro mogą wielokrotnie korzystać z przyznanego im limitu kredytowego wypełniając wniosek wyłącznie za pierwszym razem. Oferta dostępna będzie dla zakupów w kategorii Sport i Turystyka, a docelowo dla wszystkich klientów Allegro.

 • 23 lipca 2018

  Liczba fuzji i przejęć w Polsce będzie rosnąć. Rekordowej transakcji można się spodziewać w energetyce

  Ten rok ma być dla rynku fuzji i przejęć równie udany jak poprzednie 2–3 lata. Sprzyja temu dobra koniunktura gospodarcza – spółki mają kapitał do przejęć, z drugiej strony finansowanie tego typu transakcji jest tanie przy obecnym historycznie niskim poziomie stóp procentowych. Jak prognozują eksperci Instytutu Staszica, ze względu na konieczność wielomiliardowych inwestycji oraz dalszej konsolidacji kolejnych transakcji na rynku M&A można wypatrywać w sektorze energetycznym. I będą to rekordowe transakcje.  

 • 17 lipca 2018

  BGŻ BNP Paribas dostał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie części Raiffeisen Bank Polska

  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie pełnej kontroli nad Raiffeisen Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas.

 • 21 marca 2018

  Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • 14 marca 2018

  GPW najsłabszym parkietem w regionie, gorąco na LPP i GetBacku

  Przed południem giełda w Warszawie notuje lekkie spadki i tym samym kontrastuje z zieloną Europą. Po wynikach rośnie LPP. Indeksom ciążą zaś banki i spółki paliwowe. O losach sesji znów zdecydują popołudniowe dane z USA.

 • 01 czerwca 2017

  RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • 03 kwietnia 2017

  UOKiK wszczął postępowania ws. spreadów w BGŻ BNP Paribas, BZ WBK i Millennium

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania o uznanie za niedozwolone klauzul stosowanych przez BGŻ BNP Paribas, BZ WBK i Bank Millennium. Działania UOKiK dotyczą niejasnych zasad ustalania kursów walut.

 • 20 czerwca 2016

  Giełdy rosną pod zwrot w sondażach ws. Brexitu, w grze KGHM i banki

  Tragiczna śmierć Jo Cox odwróciła losy kampanii referendalnej w Wielkiej Brytanii. Najnowsze badania opinii publicznej sygnalizują wyraźny wzrost poparcia dla opcji pozostania w UE. W poniedziałek europejskie indeksy notują kilkuprocentowe wzrosty.

 • 27 kwietnia 2016

  Giełdy czekają na ruch banków centralnych, w grze Energa i CD Projekt

  Atmosfera wyczekiwania na wieczorny komunikat FED nie służy warszawskiej giełdzie. Po południu WIG20 traci blisko 0,7 proc. i jest drugim najsłabszym indeksem w Europie.

 • 26 kwietnia 2016

  Polska Grupa Górnicza: Jest porozumienie inwestorów i banków

  26 kwietnia 2016 r. zawarto porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Inwestorzy angażują się w PGG na warunkach rynkowych i będą konsekwentnie nadzorować realizację biznesplanu spółki. Przeprowadzone analizy wskazują, że inwestycja generuje dodatnie stopy zwrotu dla inwestorów.

 • wczoraj

  Raport: 7 plag pustoszących notowania akcji banków

  Już drugi raz 15 stycznia inwestorom objawił się Czarny Łabędź. Rok temu frank szwajcarski poszybował na 5,20 złotych, w tym roku tego dnia ruszyły prace nad przewalutowaniem kredytów frankowych. Ale szwajcarska waluta to nie jedyny problem sektora. StockWatch.pl przeanalizował siedem najważniejszych ryzyk ciągnących w otchłań notowania giełdowych banków.

 • 03 grudnia 2015

  Projekt ustawy PiS-u ws. podatku bankowego podciął kurs akcji PZU

  Projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości ws. podatku od transakcji finansowych i aktywów obejmie banki, SKOK-i i zakłady ubezpieczeń. Największą stawką mają być objęci ubezpieczyciele, a samo PZU może schudnąć w przyszłym roku nawet o 0,4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku