Biomed-Lublin miał 94 tys. zł zysku netto w III kwartale

Omawiane walory:
W III kwartale lubelska spółka zanotowała 4-proc. wzrost przychodów do 8,3 mln zł. Zysk operacyjny spadł r/r o blisko 60 proc. do 624 tys. zł, a zysk netto skurczył się o ponad 70 proc. do 94 tys. zł.
Biomed,Lublin,koronawirus

(Fot. Biomed Lublin/fb)

Jak tłumaczy spółka, spadek zyskowności to efekt zdarzeń jednorazowych oraz przejściowo wyższych kosztów produkcyjnych.

– W ciągu ostatnich miesięcy spółka prowadziła szereg działań związanych z przygotowaniem i wytworzeniem pierwszej partii leku na Covid-19 – Immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców. Skuteczność leku ma być potwierdzona w badaniach klinicznych, które po złożeniu wymaganej dokumentacji powinny ruszyć w najbliższych tygodniach – powiedział Marcin Piróg, prezes Biomedu-Lublin.

Po trzech kwartałach Biomed-Lublin miał 0,81 mln zł zysku netto w porównaniu z 0,96 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 28,03 mln zł w porównaniu z 26,36 mln zł rok wcześniej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r. W poniedziałek kurs akcji lubelskiej firmy spadł o 13 proc. do 15,80 zł. Wyprzedaż akcji to efekt doniesień, że wyprodukowana przez firmę Pfizer szczepionka na koronawirusa jest w 90 proc. przypadkach skuteczna.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BIOMEDLUB)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR