BM mBanku podwyższył rekomendację dla Ten Square Games

Omawiane walory:
W raporcie z 26 maja Piotr Bogusz, analityk BM mBanku podwyższył zalecenie dla Ten Square Games z trzymaj do akumuluj, a cenę docelową z 462 zł do 592 zł.
Ten,Square,Games,rekomendacje,2020

DM mBanku w najnowszym raporcie wycenił Ten Square Games na 4,3 mld zł

Ten Square Games zaraportował bardzo dobre wyniki za 1Q’20, poprawiając EBITDA o 205 proc. r/r. Wysoki wzrost wyników jest efektem dalszego skalowania sprzedaży gry Fishing Clash.

– Zgodnie ze wstępnymi danymi spółka poprawiła sprzedaż o 110 proc. r/r do 95 mln zł, a wynik EBITDA (MSR 17) został poprawiony o 205 proc. r/r do 38,1 mln zł w 1Q’20. Na koniec 1Q’20 spółka posiadała 105 mln zł środków pieniężnych (vs. 51 mln zł na koniec 1Q’19). Dane o sprzedaży w kwietniu potwierdzają kontynuację dynamicznego wzrostu sprzedaży r/r w 2Q’20 – zaznaczył Piotr Bogusz, analityk BM mBanku.

Dotychczasowe nakłady na marketing w maju wyniosły 3,9 mln USD (ponad 16 mln zł). Istotne zwiększenie wydatków na akwizycję graczy wynika z oceny spółki dotyczącej wpływu pandemii COVID-19 na sytuację na rynku user acquisition i zachowania graczy, która wskazywała na lepszą rentowność pozyskanego ruchu. Piotr Bogusz zwraca uwagę, że wydatki na marketing są inwestycją, której pozytywny wpływ na sprzedaż jest widoczny na kilka przyszłych miesięcy. Biorąc pod uwagę wysoki stan środków pieniężnych w spółce, analityk uważa, że zwiększenie nakładów na marketing jest prawidłowym ruchem.

– Korzystając ze sprzyjających warunków rynkowych spółka zdecydowała się na zwiększenie wydatków na akwizycję graczy, czego efektem było wydanie 19,2 mln zł na marketing w kwietniu (więcej niż w całym 1Q’20) oraz wydanie ponad 16 mln zł do 25 maja. Uważamy, że poniesione nakłady na marketing będą napędzały sprzedaż generowaną przez Fishing Clash w kolejnych miesiącach (podobna jak w poprzednich latach) – argumentuje Bogusz.

>> Moby Dick – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po I kw. 2020 r.

Ponadto zespół projektowy Fishing Clash cały czas działa nad rozbudową zawartości gry oraz nad urozmaicaniem rozgrywki (wprowadzenie trybu Battle Royale). Dlatego biuro podwyższyło swoje szacunki dynamiki sprzedaży r/r dla gry Fishing Clash do 162 proc./30 proc. odpowiednio w latach 2020/21 (vs. 80 proc./20 proc. w poprzednim raporcie) oraz podwyższyło szacunek narzutu kosztów marketingu do 28 proc. w 2020 roku (vs. 26,9 proc. poprzednio).

W 1Q’20 sprzedaż gry Fishing Clash była napędzana przez wzrost MAU (Monthly Average Users) o 45 proc. r/r do 2,9 mln (+56 proc. q/q) oraz wzrost ARPU (Average Revenue Per User) o 55 proc. r/r do 9,75 PLN (-20 proc. q/q). Analityk zwraca również uwagę na kontynuację poprawy KPI na gry Wild Hunt (MAU wzrosło o 52 proc. r/r do 1,3 mln, +61 proc. q/q). Biorąc pod uwagę wysokie wydatki na marketing ekspert oczekuje dynamicznej poprawy MAU w Fishing Clash w kolejnych kwartałach. Retencja graczy powinna być wspierana przez dalsze wzbogacanie rozgrywki o nowe treści, wprowadzanie nowych trybów rozgrywki oraz umiejętne prowadzenie live-ops.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

Rekomendacja dla Ten Square Games powstała 26 maja 2020 r. Autorem rekomendacji Piotr Bogusz, analityk BM mBanku. Raport ze skrótem rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR