Budowlane i deweloperskie typy maklerów DM mBanku

Analitycy DM mBanku w raporcie z 6 lipca wskazali trzy najbardziej perspektywiczne spółki sektora budowlanego i aż osiem z branży deweloperskiej.

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku w raporcie z 6 lipca zaliczyli Elektrobudowę, Unibep i Torpol do najbardziej ich zdaniem perspektywicznych spółek sektora budowlanego. Torpol po licznych sukcesach w czerwcu tego roku (około 0,7 mld zł nowych zamówień) utrzymała najwyższy udział na rynku przetargów PLP PLK (2,6 mld zł, 17-proc. udział).

– Szacujemy, że spółka posiada około 1 mld zł w portfelu na rok 2018 oraz podobną kwotę na rok 2019 i jest na dobrej drodze do realizacji naszych prognoz na najbliższe dwa lata – czytamy w raporcie.

Skuteczność w przetargach przekracza oczekiwania analityków również w ZUE (2,0 mld zł, 13 proc. udział). Pod tym względem najsłabiej wypada Trakcja (1,3 mld zł, 9 proc. udział), która uzupełnia backlog kontraktami drogowymi.

– Spadek kursów o 10-20 proc. kwartał do kwartału przy jednoczesnym wzroście backlogów relatywnie zwiększył atrakcyjność Torpolu, Trakcji i ZUE – zauważają analitycy.

Ich zdaniem, rynek nie docenia także potencjału Elektrobudowy, szczególnie w obliczu podpisania w czerwcu tego roku aneksu do kontraktu w Finlandii na 22 mln euro. Przypominają, iż dwudziestego lipca przypada w Elektrobudowie dzień dywidendy (10 zł, stopa dywidendy 8,3 proc.).

Również Unibep i Erbud zwróciły uwagę analityków. Obie spółki poinformowały w czerwcu o znaczących zamówieniach na odpowiednio 150 i 200 mln zł. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się Unibep, który po 8-proc. korekcie jest najtańszą spółką na P/E’17 (10,8x). W przeglądzie miesięcznym z drugiego czerwca podnieśli pozycjonowanie Erbudu z neutralnie do przeważaj.

Wśród spółek deweloperskich lista spółek zainteresowania uwagi jest jeszcze dłuższa. Szczególnie analitycy polecają zwrócić uwagę na LC Corp, Lokum, Atal, Robyg, Dom Development, Archicom, Echo Investment i GTC.

– Sprzedaż mieszkań wśród spółek z GPW wzrosła w drugim kwartale tego roku o 24 proc. rok do roku oraz 2 proc. kwartał do kwartału (10 z 14 spółek). Zgodnie z oczekiwaniami nowe rekordy osiągnęły Lokum, DOM i Atal – zauważają analitycy w raporcie.

Szczególnie dobrze analitycy oceniają Lokum (321 szt., +136 proc. r/r), gdzie są mocne argumenty do podniesienia prognoz sprzedaży w bieżącym roku oraz wyników w latach 2018-2019.
W przypadku Dom Development prognozy analityków nie uwzględniają zysków z akwizycji spółki Euro Styl. Transakcja ta w połączeniu z bardzo dobrymi danymi sprzedażowymi jest przesłanką do podniesienia prognoz i wyceny spółki, uważają analitycy.

Echoy i GTC mają za sobą bardzo udane pierwsze półrocze 2017 r. (kurs: +20 proc.), w którym dostarczyły argumentów do podwyższenia prognoz na 2018-2019. W korzystnym obecnie otoczeniu makro, Echo pozostaje preferowaną spółką (DYield’18=8,8%) – czytamy w raporcie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT archicom, Atal, domdev, echo, elbudowa, Erbud, gtc, lccorp, lokum, robyg, Torpol, trakcja, Unibud, zue, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR