Byki odpuszczają, w centrum uwagi KGHM, 11 bit studios i Oponeo.pl

Piątkowa sesja w Warszawie rozpoczęła się od wzrostów indeksów, które następnie przerodziło się w osuwanie i spadki. W centrum uwagi są spółki gamingowe oraz KGHM. Ciekawie jest też na Oponeo.pl i Sfinksie.

Źródło: ATTrader.pl

Po dobrym początku sesji, kolejne godziny przynoszą osuwanie się indeksów. Po czterech godzinach handlu indeks WIG20, który rano atakował już poziom 2.330 pkt., testował poziom 2314,45 (+0,03 proc.), po drodze spadając do 2.304 pkt. Podobna sytuacja ma miejsce na pozostałych indeksach. WIG miał wartość 59.753 pkt. (0,0 proc.), sWIG80 11.855 pkt. (-0,34 proc.), a mWIG40 4.177 pkt. (+0,24 proc.).

Przed osunięciem się indeksu dużych spółek nie uchroniły najdroższe od lutego 2018 roku akcje KGHM-u. Za jedną trzeba było dziś zapłacić już 107,80 zł wobec 105,20 zł wczoraj. Przed godziną 13:00 drożały o 1,2 proc. do 106,50 zł. Ich notowania idą w górę w ślad za drożejącą na świecie miedzią.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Kolejny dzień przy ulicy Książęcej w centrum uwagi są spółki gamingowe. Zwłaszcza bohaterowie ostatnich dni czyli CD Projekt, 11 bit studios i PlayWay. Notowania tej pierwszej cofnęły się poniżej psychologicznego poziomu 200 zł, zawracając jednocześnie z poziomu styczniowego maksimum. Za jedną akcję trzeba zapłacić 198,20 zł, czyli o 1,5 proc. mniej niż wczoraj. CD Projekt jest obok Orange Polska (-2,4 proc.) i Tauronu (-1,2 proc.), jedną z najsłabiej radzących sobie spółek w WIG20. Póki co to dzisiejsze cofnięcie nie rodzi jeszcze żadnych negatywnych konsekwencji. Do czasu aż spadki się nie pogłębią lub nie zostaną potwierdzone na kolejnej sesji, strony popytowa wciąż ma realną szansę doprowadzić w najbliższym czasie do trwałego wybicia powyżej 200 zł.

Analiza techniczna 11 bit studios >>> KLIKNIJ

Powynikowe wzrosty kontynuuje 11 bit studios. Akcje drożeją o 8,6 proc. do 399,50 zł, po tym jak wczoraj kurs wystrzelił w górę o 17,57 proc. Dziś już za te akcje trzeba było zapłacić 412 zł. Jednak psychologiczna bariera 400 zł, a przede wszystkim szeroka luka bessy sprzed siedmiu miesięcy, powstrzymała popyt. Wydaje się, że w najbliższym czasie nie zobaczymy notowań 11 bit studios powyżej dzisiejszych maksimów.

Wzrost i zwrot stały się również udziałem PlayWay. Kurs wyskoczył z 182 zł wczoraj na zamknięciu do 189 zł, testując przy okazji najwyższe poziomy w historii notowań, żeby następnie cofnąć się do 177,50 zł. Obecnie kurs spada o 0,8 proc. do 180,50 zł.

Na szerokim rynku gorąco jest jeszcze m.in. na akcjach Oponeo.pl, Tower Investments i Sfinksa. Notowania internetowego dystrybutora opon i felg rosną o 4,2 proc. do 27 zł po publikacji wyników i zapowiedzi dywidendy. W całym 2018 roku zysk netto spółki wprawdzie spadł o 5 proc. do 16,76 mln zł, ale zysk EBITDA wzrósł o 48 proc. do 29,7 mln zł, a przychody o 19 proc. do 842,96 mln zł. Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za 2018 roku. Chce też, żeby Oponeo.pl pozostało spółką dywidendową.

Wyniki i dywidenda początkowo też wywołała duże emocje na walorach spółki Tower Investments. Tuż po godzinie 10:00 poszybowały one do 25 zł z 22,10 zł wczoraj na zamknięciu. Później jednak notowania cofnęły się do 22,90 zł, co oznacza wzrost o 3,6 proc. Tower Investments, jak wynika ze wstępnych szacunków, wypracował w 2018 roku 3,41 mln zł zysku, przy przychodach na poziomie 42,8 mln zł. Spółka chce wypłacić 1 zł dywidendy na jedną akcję, co daje jej stopę na poziomie 4,4 proc.

Mocno, bo aż 14,9 proc., tracą akcje Sfinksa. Za jedną trzeba zapłacić 0,834 zł. Powodem przeceny jest to, że Sylwester Cacek nie objął 6 mln akcji nowej emisji Sfinksa, chociaż wciąż deklaruje gotowość do objęcia ich w przyszłości. Powód był prozaiczny. Inwestor nie miał środków na zakup akcji, gdyż przesunięciu uległ termin zamknięcia transakcji sprzedaży przez Cacka aktywów z których miało być sfinansowane objęcie akcji.

Dzisiejsza sesja jest ostatnią w marcu. Ten miesiąc pomimo, że przyniósł m.in. zwrot w polityce Europejskiego Banku Centralnego i amerykańskiej Rezerwy Federalnej, a także pogłębiający się chaos ws. brexitu, zostanie zapamiętany jako miesiąc w którym WIG20 i WIG dalej poruszały się w bok, natomiast sWIG80 i mWIG40 kontynuowały wzrost, żeby w trzeciej dekadzie marca rozpocząć korektę.

Co czeka GPW w kwietniu? Analizując układ sił na wykresach warszawskich indeksów, należałoby spodziewać się kontynuacji zainicjowanej niedawno realizacji zysków na małych i średnich spółkach. Fundamentalnie natomiast warszawski parkiet będzie uzależniony od nastrojów na globalnych rynkach akcji. Te zaś będą z jednej strony kształtowane przez dane napływające z USA i Europy, a z drugiej przez startujący w połowie kwietnia na Wall Street sezon publikacji przez spółki wyników finansowych za I kwartał br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, kghm, oponeo.pl, playway, sfinks, TOWERINV, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR