StockWatch.pl

BZ WBK słono zapłaci za zmianę nazwy na Santander Bank Polska

Omawiane walory: ,

Bank Zachodni WBK szacuje koszty rebrandingu na Santander Bank Polska na 60-70 mln zł, poinformował prezes Michał Gajewski.

– Mamy już wszystkie zgody na rebranding. Koszty to 60-70 mln zł i będą koncentrowały się na tym roku. Proces planujemy rozpocząć na jesieni, po wpisie do KRS – powiedział Gajewski podczas spotkania z dziennikarzami.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Wskazał, że trwają już prace w kwestii zmian systemowych, kolorystyki, wizualizacji, innych aktywności marketingowych.

– Jesteśmy przekonani, że ta zmiana nam pomoże. Jest oparta o silną międzynarodową markę. Zmiany będą bezbolesne dla klientów, a oferta ma się poprawić – wskazał Gajewski.

Pod koniec kwietnia Gajewski informował, że koszty rebrandingu na Santander Bank Polska będą rozłożone na dwa lata.

Akcjonariusze BZ WBK w połowie maja br. przyjęli uchwałę w sprawie zmiany nazwy banku na Santander Bank Polska oraz zmiany siedziby rejestrowej na Warszawę. Zmiana nazwy na Santander Bank Polska stanowi etap rozpoczętego pod koniec marca br. globalnego projektu unowocześnienia marki we wszystkich krajach, w których działa Grupa Santander.

Bank Zachodni WBK od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów, w 13,7 tys. oddziałów, na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku. Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bzwbk, SANTANDER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bank Zachodni WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska

  Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zarejestrował dziś zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na SANTANDER Bank Polska.

 • Analiza techniczna czterech kandydatów na lokomotywy indeksu WIG20

  WIG20 w ciągu kilku tygodni z jednego z najsłabszych indeksów wśród rynków Europy Środkowo-Wschodniej zamienił się w prymusa. W optymistycznym scenariuszu indeks polskich blue chipów wkrótce może przetestować styczniowe maksima na poziomie 2.650 pkt. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jakie szanse na miano wrześniowych lokomotyw indeksu WIG20 mają akcje BZ WBK, CD Projektu, LPP i PZU.

 • Spółki leasingowe z grupy BZ WBK we wrześniu zmienią nazwę

  Spółki leasingowe Banku Zachodniego WBK zmienią swoje nazwy w związku z rebrandingiem spółki na SANTANDER Bank Polska. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse przekształcą się na SANTANDER Leasing, SANTANDER F24 i SANTANDER Finanse.

 • Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

  Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. We wtorek kurs akcji spółki przy ponadprzeciętnych obrotach spada o prawie 2 proc.

 • KNF zezwoliła na zmianę statutu BZ WBK wz. z przejęciem części Deutsche Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na zmianę statutu Banku Zachodniego WBK, polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii N, które otrzyma Deutsche Bank AG, w zamian za wydzieloną część Deutsche Bank Polska (DBPL).


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR