Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: bzwbk

 • 07 września 2018

  Bank Zachodni WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska

  Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zarejestrował dziś zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska.

 • 03 września 2018

  Analiza techniczna czterech kandydatów na lokomotywy indeksu WIG20

  WIG20 w ciągu kilku tygodni z jednego z najsłabszych indeksów wśród rynków Europy Środkowo-Wschodniej zamienił się w prymusa. W optymistycznym scenariuszu indeks polskich blue chipów wkrótce może przetestować styczniowe maksima na poziomie 2.650 pkt. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jakie szanse na miano wrześniowych lokomotyw indeksu WIG20 mają akcje BZ WBK, CD Projektu, LPP i PZU.

 • 21 sierpnia 2018

  Spółki leasingowe z grupy BZ WBK we wrześniu zmienią nazwę

  Spółki leasingowe Banku Zachodniego WBK zmienią swoje nazwy w związku z rebrandingiem spółki na Santander Bank Polska. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse przekształcą się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse.

 • Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

  Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. We wtorek kurs akcji spółki przy ponadprzeciętnych obrotach spada o prawie 2 proc.

 • 08 sierpnia 2018

  KNF zezwoliła na zmianę statutu BZ WBK wz. z przejęciem części Deutsche Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na zmianę statutu Banku Zachodniego WBK, polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii N, które otrzyma Deutsche Bank AG, w zamian za wydzieloną część Deutsche Bank Polska (DBPL).

 • 30 lipca 2018

  Brak podwyżek stóp procentowych nie przeszkodzi bankom w poprawie zysków w II kw. 2018 r.

  Analitycy Haitong Banku prognozują, że zysk netto ośmiu analizowanych przez nich banków wzrośnie o 6 proc. r/r i 28 proc. kw/kw w II kw. 2018 r. Prognozują, że łączne przychody wzrosną o 6 proc. r/r, głównie za sprawą poprawy przychodów odsetkowych netto – wzrost o 8 proc. r/r i o 3 proc. kw/kw.

 • 26 lipca 2018

  UOKiK: 7 banków nieprawidłowo informowało klientów o zmianach opłat

  Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat, poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Po decyzjach UOKiK banki rozliczą się z konsumentami z podwyżek lub udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. W toku pozostaje 7 postępowań.

 • 25 lipca 2018

  WIG20 z szansą na ruch ponad 2.300 pkt. Orange i BZ WBK rosną po wynikach

  Po serii wzrostów, środa przynosi stabilizację notowań indeksu WIG20. Dobrze przyjęte raporty finansowe Orange Polska i BZ WBK to może być zbyt mało, żeby uchronić ten indeks przed pokusą realizacji kilkudniowych zysków. Szczególnie, że ryzyko korekty wzrosło również na Wall Street.

 • BZ WBK słono zapłaci za zmianę nazwy na Santander Bank Polska

  Bank Zachodni WBK szacuje koszty rebrandingu na Santander Bank Polska na 60-70 mln zł, poinformował prezes Michał Gajewski.

 • 11 lipca 2018

  Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, Alior, BZ WBK i Handlowy.

 • 21 czerwca 2018

  Czarne chmury nad GPW. Odbija Cyfrowy Polsat i Grupa Azoty

  Nastroje na warszawskiej giełdzie i sentyment wokół niej pozostają złe. Wczorajszy wystrzał euforii nic nie zmienił w tej kwestii. Nowe dołki na głównych indeksach GPW są tylko kwestią czasu.

 • 19 czerwca 2018

  BZWBK – analiza techniczna

 • 29 maja 2018

  Kuczyński: Włosi napisali scenariusz dla rynków europejskich

  W sytuacji, kiedy w poniedziałek w USA i w Wlk. Brytanii było święto (Dzień Pamięci) i giełdy nie pracowały, na europejskich rynkach powinien panować marazm. Tymczasem znalazły się czynniki, które pomagały zarówno bykom jak i niedźwiedziom.

 • 24 kwietnia 2018

  Pierwsze tegoroczne wyniki w centrum uwagi, gorąco na 11 bit studios

  Spółki publikujące wyniki finansowe - w tym także za I kwartał bieżącego roku - są dzisiaj w centrum uwagi inwestorów. We wtorek przed południem drożeją akcje Millennium, tanieją Mostostalu Zabrze i Ursusa, spokój dominuje na BZ WBK. Gorąco jest też na akcjach 11 bit studios.

 • 23 kwietnia 2018

  Tydzień pod znakiem wyników spółek, afery GetBack i premiery Frostpunka

  Zapowiada się gorący tydzień na warszawskiej giełdzie. O losach obserwowanego od początku kwietnia wzrostowego odbicia zdecydują dane makro, wyniki spółek z Wall Street, a przede wszystkim raporty finansowe rodzimych firm, zwłaszcza BZ WBK, Orange Polska, Kruka, Orlenu i Lotosu.

 • 20 kwietnia 2018

  BZ WBK – analiza techniczna na życzenie

 • 19 kwietnia 2018

  BZ WBK zmieni nazwę na Santander Bank Polska

  Akcjonariusze Banku Zachodniego WBK zdecydują 16 maja o zmianie nazwy na Santander Bank Polska oraz o przeniesieniu siedziby do Warszawy z Wrocławia.

 • 12 kwietnia 2018

  BZ WBK wprowadził płatności zagraniczne do Wielkiej Brytanii z użyciem blockchain

  Bank Zachodni WBK udostępnił klientom indywidualnym usługę szybkich płatności zagranicznych, wykorzystującą technologię blockchain. Nowe rozwiązanie wykorzystuje aplikację xCurrent opartą na technologii rejestrów rozproszonych (distributed ledgers), opracowanych przez Ripple.

 • 21 marca 2018

  Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • 19 marca 2018

  Analiza 4 banków w podbramkowej sytuacji technicznej

  Notowania banków spadają i bez większych skrupułów łamią kolejne wsparcia. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, przy jakich poziomach technicznych warto zainteresować się akcjami PKO BP, Pekao, BZ WBK i ING Banku Śląskiego.

 • wczoraj

  Banki zatopiły WIG20. Zielono na PZU i Enerdze, czerwono na GetBacku

  Sesja na GPW zakończyła się spadkami głównych indeksów. Zatopiła je przecena banków, wywołana obawami o ich zyski. Sytuację próbowały ratować spółki energetyczne, ale ponad 2-proc. wzrosty na PGE i Enerdze okazały się niewystarczające. Czwartkowe spadki są już jednak historią. W piątek o zamknięciu sesji i całego tygodnia zdecydują wygasające marcowe kontrakty.

 • 08 marca 2018

  Silna przecena Alior Banku i PKO BP przesądziła o losie WIG20

  Środowe wystąpienie prezesa Rady Polityki Pieniężnej przesądziło o wyniku dzisiejszej sesji na GPW. Inwestorzy zaskoczeni deklaracją utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych aż do końca 2020 r. ruszyli do masowej wyprzedaży akcji banków. W efekcie WIG20 spadł dzisiaj o 1,59 proc., a WIG-Banki osunął się o blisko 3,9 proc.

 • Banki ciągną w dół WIG20. Największe spadki na Aliorze i PKO BP

  Perspektywa utrzymania rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce aż do 2020 roku, jaka wczoraj napłynęła z RPP, ciąży giełdowym bankom. Dziś indeks WIG-Banki spadł do najniższego poziomu od 3 miesięcy. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • 26 lutego 2018

  Vestor DM obniżył wycenę BZ WBK do 436 zł

  Analitycy Domu Maklerskiego Vestor podnieśli rekomendację dla Banku Zachodniego WBK do kupuj z akumuluj, a cenę docelową akcji obniżyli do 436 zł z 442 zł, wynika z raportu datowanego na 21 lutego.

 • 21 lutego 2018

  DM BOŚ skreślił 5 spółek z listy ‚top picks’. Nowe pozycje to Pekao, Ergis i Tower Investments

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Pekao, Ergis i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: KGHM, BZ WBK, Idea Bank, Vindexus i JSW.

 • 16 lutego 2018

  Deutsche Bank sprzedał akcje BZ WBK za 456 mln zł

  Deutsche Bank sprzedał łącznie ok. 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK, stanowiących ok. 1,2 proc. dotychczasowego kapitału w ramach przyspieszonej księgi popytu (ABB) po cenie 380 zł za akcję, co daje łącznie wpływ brutto wysokości 456 mln zł, podał DB w komunikacie. 

 • WIG20 odrabia straty, gorąco na BZ WBK i KGHM

  W piątkowy poranek emocje na GPW rozgrzewają mocno taniejące akcje BZ WBK i drożejące w ślad za miedzią akcje KGHM. Sam WIG20 rośnie, odrabiając straty z czwartku. Kalendarz sprawia jednak, że w drugiej połowie dnia nastroje w Warszawie mogą się pogorszyć.

 • Deutsche Bank chce sprzedać pakiet 1,2 mln akcji BZ WBK

  Deutsche Bank zamierza sprzedać ok. 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK, stanowiących ok. 1,2 proc. dotychczasowego kapitału w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Wartość rynkowa pakietu to ponad 480 mln zł.

 • 14 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 8 banków z warszawskiej GPW

  Haitong Bank w raporcie z 13 lutego zaktualizował rekomendacje dla ośmiu banków notowanych na GPW. Faworytami analityków w branży są obecnie Pekao i Alior.

 • 13 lutego 2018

  Świat finansów znów patrzy tylko na Wall Street. Na GPW tanieją PGE i LPP

  Warszawska giełda kontynuuje wzrostowe odreagowanie dwutygodniowych spadków. Indeksom jednakże ciążą spadające akcje PGE i LPP. Jeżeli w drugiej połowie dnia popyt nie dostanie wsparcia ze strony Wall Street, to sesja może zakończyć się spadkami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku