CCC według wstępnych szacunków wypracowało 298 mln zł EBITDA w IV kw. 2019 r.

Omawiane walory:

CCC odnotowało 298 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2019 r. wobec 308 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie wzrosły o 7 proc. r/r do 1.716 mln zł.

CCC, akcje, wyniki, handel

CCC odnotowało 298 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2019 r.

Zysk brutto ze sprzedaży grupy w IV kw. br. wyniósł 889 mln zł wobec 816 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł odpowiednio: 119 mln zł wobec 149 mln zł rok wcześniej.

– Przychody wyższe r/r o 7 proc., głównie za sprawą wciąż dynamicznie rosnącego e-commerce (+41 proc.), przy nieznacznym spadku sprzedaży w sieci detalicznej, spowodowanym bardzo niekorzystnymi warunkami pogodowymi (ciepła jesień, brak zimy) – w rezultacie sprzedaż stacjonarna LFL niższa r/r o 9 proc. – czytamy w komunikacie.

Spółka wskazuje na stale rosnące znaczenie e-commerce w Grupie CCC (ok. 27 proc. przychodów), wzrost przychodów DeeZee o ponad 100 proc. r/r, wzrost przychodów eobuwie.pl o 38 proc. oraz szybko rosnący e-commerce CCC – blisko 4 proc. sprzedaży w Polsce.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Marża brutto wzrosła r/r o 0,9 pkt proc., przy konsekwentnie rosnącym udziale markowego obuwia sportowego oraz dalszym rozwoju e-commerce, kompensowanym m.in. mniejszą skalą wyprzedaży wynikającą z optymalizacji poziomu zapasów.

Powierzchnia handlowa CCC wzrosła w IV kw. o 15 proc. r/r, głównie za sprawą rozwoju sieci sklepów własnych (+84 tys. m2 r/r) oraz sieci franczyzowej (+16 tys. m2 r/r).

– Dopóki wskaźniki LFL i sprzedaż na m2 nie będą wykazywać tendencji wzrostowej r/r, dopóty bardzo trudno będzie uzyskiwać satysfakcjonujące zyski, ponieważ wyzwania kosztowe stojące przed spółka są znaczne – ocenia Przemysław Staniszewski, analityk StockWatch.pl.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Zielono na GPW: Medicalghoritmics, Bioton, Wikana i banki Czarneckiego mocno w górę, CCC nadal spada

  Ostatnie rekordy amerykańskich indeksów, w połączeniu z oczekiwaniem na podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami oraz start sezonu na Wall Street, wspiera nastroje na GPW. Pomagają informacje ze spółek. Mocno drożeją akcje m.in. Medicalalghoritmisc, Biotonu, Wikany i banków z portfela Leszka Czarneckiego. Nadal w odwrocie jest natomiast CCC.

 • Umiarkowane wzrosty na GPW, CCC i Boombit w odwrocie

  Wygaszenie bliskowschodniach obaw, w połączeniu z oczekiwaniem na podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami, a także nadzieje na efekt stycznia wspierają nastroje na giełdach. Korzysta na tym również GPW. W drugiej połowie piątkowej sesji wzrosty warszawskich indeksów mogą przyspieszyć, jeżeli z amerykańskiego rynku pracy napłyną pozytywne dane.

 • Na parkietach króluje kolor zielony, negatywnie wyróżnia się CCC

  Inwestorzy giełdowi odłożyli bliskowschodni konflikt na półkę "tematów zapomnianych". Na parkietach króluje kolor zielony. Warszawski WIG20 rośnie o 1,2 proc., odreagowując trzydniowe spadki. I tylko mocna przecena CCC kładzie się cieniem na tej poprawie nastrojów.

 • Prognozy na 2020 rok: Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20

  Według wyliczeń StockWatch.pl, w przyszłym roku nawet 15 spółek z prestiżowego indeksu GPW może wypłacić łącznie ponad 15 mld zł dywidend. Blisko połowę tej kwoty wyłożą firmy z sektora finansowego.

 • CCC składa skargę do sądu administracyjnego na niekorzystną decyzję podatkową

  Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, zgodnie z którą CCC.eu, spółka zależna CCC, zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy z 2014 r. zawartej z CCC Shoes & Bags. Spółka zapowiada skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR