CCC według wstępnych szacunków wypracowało 298 mln zł EBITDA w IV kw. 2019 r.

Omawiane walory:

CCC odnotowało 298 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2019 r. wobec 308 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie wzrosły o 7 proc. r/r do 1.716 mln zł.

CCC, akcje, wyniki, handel

CCC odnotowało 298 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2019 r.

Zysk brutto ze sprzedaży grupy w IV kw. br. wyniósł 889 mln zł wobec 816 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł odpowiednio: 119 mln zł wobec 149 mln zł rok wcześniej.

– Przychody wyższe r/r o 7 proc., głównie za sprawą wciąż dynamicznie rosnącego e-commerce (+41 proc.), przy nieznacznym spadku sprzedaży w sieci detalicznej, spowodowanym bardzo niekorzystnymi warunkami pogodowymi (ciepła jesień, brak zimy) – w rezultacie sprzedaż stacjonarna LFL niższa r/r o 9 proc. – czytamy w komunikacie.

Spółka wskazuje na stale rosnące znaczenie e-commerce w Grupie CCC (ok. 27 proc. przychodów), wzrost przychodów DeeZee o ponad 100 proc. r/r, wzrost przychodów eobuwie.pl o 38 proc. oraz szybko rosnący e-commerce CCC – blisko 4 proc. sprzedaży w Polsce.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Marża brutto wzrosła r/r o 0,9 pkt proc., przy konsekwentnie rosnącym udziale markowego obuwia sportowego oraz dalszym rozwoju e-commerce, kompensowanym m.in. mniejszą skalą wyprzedaży wynikającą z optymalizacji poziomu zapasów.

Powierzchnia handlowa CCC wzrosła w IV kw. o 15 proc. r/r, głównie za sprawą rozwoju sieci sklepów własnych (+84 tys. m2 r/r) oraz sieci franczyzowej (+16 tys. m2 r/r).

– Dopóki wskaźniki LFL i sprzedaż na m2 nie będą wykazywać tendencji wzrostowej r/r, dopóty bardzo trudno będzie uzyskiwać satysfakcjonujące zyski, ponieważ wyzwania kosztowe stojące przed spółka są znaczne – ocenia Przemysław Staniszewski, analityk StockWatch.pl.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

    3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

  • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
  • Korekta na GPW, w grze CCC, Delko i Mercator

    Giełdowe byki nieco odpuściły, przez co światowe giełdy nieco się cofnęły, a w ślad za nimi GPW. Ogólne nastroje wciąż jednak pozostają dobre, więc jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to korekta wzrostów raczej nie będzie głęboka.

  • Mocne wzrosty na giełdach, na fali CCC i koncerny energetyczne Kolejny dzień mocnych wzrostów na giełdach. Indeksy w Warszawie rosną o ponad 2 proc., a inwestorzy coraz mocniej wierzą w rychłe ożywienie po pandemii i kupują mocno wcześniej przecenione spółki.
  • Giełdowe maluchy wyleczyły się z COVID-19, w grze Quercus i CCC Dobre nastroje na rynkach globalnych i wciąż mocny sektor energetyczny, utrzymują warszawską giełdę w zielonej strefie. Jednocześnie trwa niewielka realizacja zysków na spółkach gamingowych. Całość sprawia jednak wrażenie dość kruchej stabilizacji, dlatego na koniec dnia nastroje na GPW mogą być diametralnie różne od tych porannych.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR