CD Projekt kupił akcje własne za 214 mln zł

Omawiane walory:

W poniedziałek, czyli na dwa dni przed ostatecznym terminem, producent gier o przygodach Wiedźmina zamknął buy back realizowany na potrzeby programu motywacyjnego. Cała operacja kosztowała spółkę nieco ponad 214 mln zł.

cdprojekt,skup,akcji,buyback

(Fot. mat. własne)

CD Projekt podsumował trzynasty i jednocześnie ostatni dzień buy backu, czyli skupu akcji własnych. W poniedziałek rachunek spółki powiększył się o pakiet 9,5 tys. akcji po średnim kursie 412,19 zł. W sumie CD Projekt zebrał z rynku 516.700 akcji, które stanowią ok. 0,54 proc. kapitału zakładowego. Na nabycie tego pakietu spółka wydała 214 mln zł. To o 36 mln zł mniej niż górna granica skupu.

Zgodnie z założeniami, skup akcji miał potrwać maksymalnie do 19 sierpnia. Spółka na ten cel przeznaczyła ćwierć miliarda złotych, z zastrzeżeniem, że cena nabywanych akcji nie przekroczy 500 zł/szt.

Patrząc na przebieg buy backu można powiedzieć, że Trigon DM, który prowadził skup na zlecenie CD Projektu, miał nosa. Buy back wystartował z wysokiego C. Na starcie kupowano największe pakiety akcji po relatywnie niskich cenach. Już pierwszy dzień okazał się najintensywniejszy i cenowo najkorzystniejszy – skupiono pakiet 69 tys. akcji po średnim kursie 403,36 zł za walor. W kolejnych dniach CD Projekt płacił już tylko więcej. Najdrożej zapłacił 8 sierpnia, czyli w dniu, gdy kurs akcji ustalił nowy historyczny rekord (w szczycie jedną akcję wyceniono na 435 zł). Średnia zakupu 45 tys. akcji wyniosła wówczas 428,50 zł.

cdprojekt,skup,akcji,buyback

Źródło: Opracowanie własne na podstawie raportów bieżących. Kliknij, aby powiększyć.

Premia za sukces Wiedźmina 3

Zamknięty właśnie skup akcji własnych zrealizowano na potrzeby programu motywacyjnego (2016-2021), uchwalonego jeszcze w 2016 r. Zebrane papiery zostaną zaoferowane kluczowym pracownikom, członkom zarządu i rady nadzorczej. To swoista forma premii za fenomenalne wyniki z ostatnich lat, a w praktyce, za sukces trzeciej części Wiedźmina, który starzeje się jak dobre wino. W ubiegłym roku, czyli 4 lata po premierze gry, CD Projekt zarobił 175 mln zł i wypracował 521 mln zł przychodów ze sprzedaży. Duża w tym zasługa Wiedźmina w wersji na konsolę Nintendo Switch oraz debiutu GWINTA na urządzeniach mobilnych. Swoje przysłowiowe trzy grosze dołożył też netfliksowy serial o przygodach Geralta z Rivii.

Co ciekawe, w niektórych mediach kwestia obecnego skupu i programu motywacyjnego jest błędnie tłumaczona „premią za przyszły sukces Cyberpunka”. W tym zakresie spółka uchwaliła kolejny program motywacyjny, z dużo wyżej zawieszoną poprzeczką. Zgodnie z założeniami, pracownicy CD Projektu mogą liczyć na akcje po preferencyjnej (czyt. niskiej) cenie, jeśli spółka pokaże zysk liczony w miliardach złotych. W najambitniejszej wersji zespół Adama Kicińskiego celuje w 6 mld zł w ciągu najbliższych trzech lat!

CD Projekt to obecnie największa spółka na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor producenta gier płacono 408 zł, co daje wycenę całej firmy na poziomie 40 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.

 • Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC Od mocnej przeceny rozpoczęła się sesja w Warszawie. To kontrastuje z zieloną Europą. Indeksy w dół ciągnie słaby sentyment na GPW, niepokojące wieści ze spółek i obawy przed konsekwencjami pandemii koronawirusa. I jedynie spółki covidowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co samo w sobie też jest złą wróżbą dla GPW.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR