CD Projekt kupił kompleks nieruchomości w Warszawie

Omawiane walory:

Największy polski producent gier "idzie na swoje". CD Projekt kupił właśnie kompleks nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 74 w Warszawie, który wynajmował od 20 lat.

cdprojekt,jagiellońska,siedziba,nieruchomość

(Fot. Google)

– Tu powstawały nasze gry, tu kreowaliśmy nowe fantastyczne światy i przez lata inwestowaliśmy w infrastrukturę potrzebną do produkcji gier. Zapuściliśmy tu korzenie i myśląc o rozwoju firmy zdecydowaliśmy, aby związać się z tym miejscem na dłużej, ale na naszych warunkach — z siedzibą, której jesteśmy właścicielem i którą będziemy dalej dostosowywać do naszych potrzeb i wizji – powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

>> Fun with numbers in the Night City – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za 2 kw. 2019 r.

W sumie, razem z wcześniej nabytą, sąsiadującą nieruchomością przy Jagiellońskiej 76, spółka dysponuje ponad 24 tys. m2 powierzchni gruntu i ponad 18 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym w większości powierzchni biurowych.

– Zakup nieruchomości zabezpieczy spółce możliwość dalszego rozwoju i umożliwi kreowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami prowadzonej działalności – dodano w informacji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR