CD Projekt miał szacunkowo 1,15 mld zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

Według wstępnych danych, CD Projekt miał 2,14 mld zł przychodów ze sprzedaży i 1,15 mld zł zysku netto. Szczegóły dot. wyników za 2020 r. i premiery gry Cyberpunka spółka opublikuje 22 kwietnia, czyli trzy dni później niż pierwotnie planowano.

CDProjekt, Cyberpunk, akcje, gra

(Fot. CD Projekt)

– Zarząd CD Projekt SA przekazuje poniżej informacje o szacunkowych wynikach grupy kapitałowej spółki za rok obrotowy 2020, w zakresie: – skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, wynoszących 2.139 mln zł – skonsolidowanego zysku netto, wynoszącego 1.154 mln zł – czytamy w raporcie.

Rynek najwyraźniej liczył na ciut więcej. Konsensus PAP zakładał 1.329 mln zł zysku netto i 2.426 mln zł przychodów. Kluczową pozycją w wynikach za 2020 r. był oczywiście Cyberpunk, który – według oficjalnych danych – po 10 dniach od premiery sprzedał się w nakładzie 13 mln egzemplarzy.

– Wyniki przedstawione przez spółkę potwierdzają to, co CD Projekt komunikował w grudniu, czyli wolumen na poziomie 13 mln sztuk, kupione przez klientów po uwzględnieniu zwrotów. W wynikach jednak jest nieco więcej, gdyż uwzględniają one gwarantowaną sprzedaż i dodatkowo sprzedaż do dystrybutorów, pomniejszoną o rezerwy na zwroty i oczywiście sprzedaż zrealizowaną przez kolejne 10 dni. Przy założeniu sprzedaży GOG-a i backcatalogu na poziomie ok. 150 mln zł, dostajemy sprzedaż CP2077 na poziomie ok. 1,5 mld zł, co przy efektywnej cenie dla spółki da ok. 15 mln sprzedanych sztuk sell in. Zysk netto mocno zależy od tego, ile spółka wydała na marketing i co najważniejsze, ile rozpozna kosztu produkcji gry i ile ulgi IP BOX. W tym miejscu można było się spodziewać większych różnic i takowe są względem rynkowego konsensusu – komentuje Paweł Bieniek, szef działu analiz StockWatch.pl.

Jednocześnie spółka zaznaczyła, że wyniki te obejmują dane niezaudytowane i mogą różnić się od ostatecznych, poddanych badaniu audytora wyników, jakie zostaną opublikowane w raporcie rocznym. Publikację wyników za 2020 r. CD Projekt przełożył z 19 kwietnia na 22 kwietnia. Zmianie uległ także termin czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Spotkanie zarządu z inwestorami odbędzie się 23 kwietnia o godz. 15:00. Spółka przesunęła też publikację raportu kwartalnego za I kwartał 2021 roku, z 27 maja na 31 maja.

Po trzech kwartałach CD Projekt miał 170,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 468,53 mln zł przychodów ze sprzedaży. To oznacza, że w samym IV kwartale, czyli okresie premiery gry Cyberpunk 2077, CD Projekt wypracował 984 mln zł zysku i 1,68 mld zł przychodów.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja „Cyberpunk 2077”. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor CD Projektu płacono 187,42 zł, czyli 0,9 proc. więcej niż dzień wcześniej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR