CD Projekt: Pozew zbiorowy o naruszenie prawa konkurencji w USA wycofany

Omawiane walory:

CD Projekt poinformował, że został wyłączony z postępowania dot. naruszenia prawa konkurencji przez warunki Steam Distribution Agreement w USA.

cdprojekt, pozew, usa, akcje,

CD Projekt: pozew zbiorowy o naruszenie prawa konkurencji w USA wycofany

Na początku lutego tego roku CD Projekt oraz Valve – właściciel platformy Steam – wraz z innymi producentami i wydawcami otrzymały potwierdzenie złożenia pozwu przed sądem w USA przez pięć osób fizycznych, które domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych.

Dziś CD Projekt poinformował, że strona powodowa w dniu 8 kwietnia 2021 roku złożyła wniosek o wycofanie z pozwu roszczeń kierowanych wobec CD Projekt SA oraz CD Projekt Inc., a tym samym podmioty te wyłączone zostały z toczącego się postępowania.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia – „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR