CD Projekt traci po wynikach, Master Pharma na spekulacji, a WIG20 stoi na oporze

Omawiane walory: , ,

Indeks WIG20, pomimo dobrych nastrojów na giełdach europejskich, przegrywa bitwę o wybicie górą z już prawie 3-miesięcznego trendu bocznego. Winna jest słabość CD Projektu. Inwestorzy są trochę rozczarowani wynikami spółki. 

CDProjekt, masterpha, pcfgroup, komentarz, akcje, indeksy

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

W całym 2020 roku CD Projekt zarobił netto 1,154 mld zł, przy przychodach na poziomie 2,139 mld zł, wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych wczoraj przez spółkę. Wyniki są kosmiczne, ale rynkowe oczekiwania były wyższe. Zysk okazał się o ponad 13 proc. niższy od konsensusu, a przychody o 11,8 proc. gorsze. CD Projekt dodatkowo przesunął o 3 dni, na 22 kwietnia, publikację finalnych wyników. Niby niewiele, ale łącznie z innymi przesunięciami, nie robi to dobrego wrażenia. Powoli CD Projekt zaczyna być… CDN Projekt.

Reakcja na wyniki pomimo, że notowania CD Projektu otworzyły się dziś na plusach, jest negatywna. W południe kurs akcji spadał o 3,35 proc. do 181,14 zł, pogłębiając swoje dwuletnie minima. Spółce ciężko będzie odbudować zaufanie, jakim inwestorzy obdarzyli ją przed premierą gry Cyberpunk2077.

Akcje CD Projektu nie są jedynymi w WIG20 które dziś tracą na wartości, bo w południe pod kreską były notowane walory aż 14 z 20 blue chipów, ale w największym stopniu ciążą one indeksowi. Dlatego to właśnie one są głównym odpowiedzialnym za to, że pomimo dobrych nastrojów na europejskich parkietach, WIG20 nie tylko nie dał rady przełamać strefy oporu 2.022-2.029 pkt. (byłoby to równoznaczne z wybiciem górą z prawie 3-miesięcznej konsolidacji, co otwierałoby drogę w kierunku 2.200 pkt.), ale nawet lekko spada.

CD Projekt jest częściowo winny problemów innej giełdowej spółki. Mianowicie Master Pharm. Ujawnione w raporcie rocznym nietrafione giełdowe inwestycje m.in. w akcje CD Projektu i Mercator Medical dołują jej notowania. W całym 2020 roku spółka zarobiła 0,34 mln zł zysku netto wobec 12,64 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł do 6,46 mln zł z 9,13 mln zł. Kurs Master Pharm spada o 3,19 proc. do 3,95 zł. Jedynym plusem jest to, że było dziś już gorzej. Sesyjne minima to 3,73 zł.

Nie tylko producent Cyberpunka znalazł się w niełasce inwestorów. Fatalnie prezentuje się również PCF Group. Akcje tanieją o 4,26 proc. do 68,55 zł, spadając trzecią kolejną sesję i 7 z 8 ostatnich. Na gruncie analizy technicznej mamy do czynienia z klasycznym spadkiem po wybiciu dołem z dwumiesięcznej konsolidacji, co może zwiastować atak na minima na poziomie 65,20 zł.

Do „gorących spółek” dziś można jeszcze zaliczyć m.in. Legimi (-4,8 proc.), Asbis (-3,45 proc.), XTB (-3,3 proc.), Forte (-3,1 proc.), KPPD (+22,22 proc.), XTPL (+6,18 proc.), The Farm51 (+6,17 proc.), Satis Group (+5,93 proc.), czy Artifex Mundi (+5,06 proc.).

Gorące wzrosty na GPW. Kliknij, aby powiększyć.

W południe wszystkie warszawskie indeksy były na minimalnych minusach, a na wartości traciły akcje 49 proc. notowanych tu spółek, podczas gdy walory 35,3 proc. drożały. Jest szansa, że te wspomniane wcześniej pozytywne nastroje na rynkach globalnych pozwolą rodzimym indeksom zakończyć tę sesję na małych plusach. Jednak na nic więcej już dziś nie można liczyć. Co nie zmienia faktu, że perspektywy dla rynku akcji niezmiennie pozostają pozytywne, a perspektywa wybicia WIG20 górą z konsolidacji wciąż aktualna.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT, MASTERPHA, PCFGroup)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR