CD Projekt w październiku ruszy z wielką kampanią promującą Cyberpunka 2077

Omawiane walory:

Kampania reklamowa Cyberpunka już trwa w Internecie. Natomiast w TV, radiu, kinach i druku ruszy od października, a w kanale OOH - w listopadzie. Szczyt kampanii zaplanowano na I połowę listopada.

Cyberpunk,cdprojekt,rekomendacje

Cyberpunk 2077 (Fot. mat prasowe)

– Duża część działań marketingowych ruszy od pierwszej połowy listopada. Planujemy kilka kolejnych wydarzeń Night City Wire, na których zaprezentowane zostaną dalsze szczegóły gry – powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

cyberpunk,kamapania,marketingowa,2020

Plan kampanii marketingowej Cyberpunka 2077. Kliknij, aby powiększyć.

Podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl Piotr Nielubowicz dodał, że kampania marketingowa Cyberpunka będzie zdecydowanie największą w historii spółki.

– Najbardziej intensywna fala działań planowana jest na okres bezpośrednio poprzedzający premierę – powiedział Piotr Nielubowicz na czacie z inwestorami.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

Plany promocji gry pokrzyżował spółce wybuch pandemii koronawirusa. Wiele międzynarodowych eventów w tym roku odwołano lub przeniesiono na inny termin. Największą odwołaną imprezą branżową były targi E3 w Los Angeles. W ich miejsce CD Projekt zorganizował Night City Wire. Jednak i tu pojawiły się perturbacje. W czerwcu spółka przełożyła imprezę, z uwagi na zamieszki w USA. Kolejne edycje odbyły się już bez zakłóceń. Pomimo wprowadzonych na całym świecie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, studio przeprowadziło kampanię hands-on dla dziennikarzy z całego świata.

– Ponad 120 dziennikarzy i liderów opinii branży gamingowej z 15 krajów zagrało w kilkugodzinny fragment Cyberpunka. Zebraliśmy ogrom pozytywnych opinii, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Premiera najbardziej oczekiwanej gry na świecie zaplanowana jest na 19 listopada. O popularności Cyberpunka można było się przekonać m.in. podczas tegorocznego Gamescom. W plebiscycie Gamescom Awards polska produkcja była nominowana w aż w sześciu kategoriach. Ostatecznie Cyberpunk zebrał 5 nagród, w tym dwa najbardziej prestiżowe wyróżnienia.

CD Projekt jest świeżo po publikacji wyników finansowych. W II kwartale spółka kierowana przez Adama Kicińskiego wypracowała blisko 55 mln zł zysku netto, czyli o 60 proc. więcej niż przed rokiem. Na poziomie operacyjnym zysk CD Projektu wzrósł r/r o 50 proc. do 58,5 mln zł. W całym II kwartale branżowy gigant wypracował 171 mln zł przychodów ze sprzedaży. Blisko 30-proc. wzrost to efekt wysokiej popularności marki Wiedźmin, bardzo dobrej sprzedaży wersji na konsole Nintendo Switch oraz lockdownu.

>> Zobacz także: Lockdown i nowe wersje Wiedźmina podbiły wyniki CD Projektu

CD Projekt to obecnie największa spółka na warszawskiej giełdzie. W piątek po południu kurs akcji spada o 0,6 proc. do 428,10 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie nieco ponad 41 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.

 • Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC Od mocnej przeceny rozpoczęła się sesja w Warszawie. To kontrastuje z zieloną Europą. Indeksy w dół ciągnie słaby sentyment na GPW, niepokojące wieści ze spółek i obawy przed konsekwencjami pandemii koronawirusa. I jedynie spółki covidowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co samo w sobie też jest złą wróżbą dla GPW.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR