CD Projekt wierzy, że listopad to ostateczny termin premiery Cyberpunk 2077

Omawiane walory:

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dopracowanie szczegółów wielkiego świata gry Cyberpunk 2077, dlatego zdecydował o kolejnym przełożeniu terminu premiery, poinformował prezes Adam Kiciński. Wierzy on, że nowa data jest ostateczna. Pierwsze opinie mediów grających w Cyberpunka pojawią się za tydzień.

cyberpunk2077,cdprojekt,gry,wyniki

CD Projekt przesunął premierę Cyberpunka 2077 na 19 listopada

– Zawartość i gameplay są zakończone i gotowe, tak samo jak zadania, obsada, umiejętności, przedmioty i przygody, już są. Przygotowujemy jednak wielki świat, który wymaga dodatkowego czasu pracy nad wieloma szczegółami, wyeliminowaniem wciąż istniejących błędów. Cyberpunk ma być naszą marką na lata i decyzja o opóźnieniu jest spójna ze strategią i będzie korzystne dla zyskownej przyszłości – powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

Członek zarządu Michał Nowakowski zaznaczył, że dotychczas CD Projekt nie pracował nad projektem o takiej skali kompleksowości. Nie widzi ponadto ryzyka w terminie listopadowym w związku z panującymi wtedy promocjami, gdyż – w jego ocenie – premiera superprodukcji nie konkuruje z upustami cenowymi starszych gier.

– Każda taka decyzja dużo nas kosztuje, ale wierzymy, że kolejny termin jest tym ostatecznym. Opóźnienie premiery Cyberpunk 2077 nic nie zmienia dla kolejnych projektów – dodał prezes.

Dodał, że dziennikarze na świecie już grają w grę (z niedoskonałościami nad którymi deweloper pracuje) i CD Projekt spodziewa się pierwszych opinii medialnych pod koniec przyszłego tygodnia. W kwestii kampanii marketingowej Nowakowski dodał, że większość kampanii marketingowej odbędzie się kanałami cyfrowymi.

Pierwotnie długo oczekiwana produkcja twórców Wiedźmina miała zadebiutować 16 kwietnia. W styczniu tego roku studio ogłosiło, że gra potrzebuje więcej czasu i ukaże się 17 września. Dziś gracze i inwestorzy dowiedzieli się, że będą jednak musieli poczekać dwa miesiące dłużej. Nowa data premiery to 19 listopada.

>> Co dalej z kursem akcji CD Projektu – analiza techniczna na życzenie

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR