CD Projekt zawarł z Andrzejem Sapkowskim porozumienie dotyczące dalszej współpracy

Omawiane walory:

CD Projekt zawarł porozumienie "wzmacniające i pieczętujące" relacje z Andrzejem Sapkowskim, autorem Sagi Wiedźmińskiej. Dzięki porozumieniu producent gier komputerowych nadal będzie mógł wykorzystywać markę Wiedźmina w grach, komiksach oraz szeroko pojętym merchandisingu.

CD Projekt, Wiedźmin, Sapkowski, umowa, gaming

(Fot: CD Projekt)

Podpisane porozumienie nadaje spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.

– Ze względu na zawarte w umowie zobowiązania stron do zachowania poufności, a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa spółki, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione, przy czym przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami – czytamy w komunikacie.

W październiku 2018 r. pełnomocnicy reprezentujący Sapkowskiego wezwali CD Projekt do zapłaty co najmniej 60 mln zł. Z treści wezwania wynikało, że autor oczekuje zapłaty dodatkowego wynagrodzenia ponad to określone w umowach zawartych pomiędzy nim a spółką. W ocenie spółki, żądania były bezpodstawne zarówno co do zasady, jak i wysokości.

Kurs akcji CD Projektu bije kolejne rekordy. W piątek na zamknięciu za jedną akcję płacono 270,10 zł. Natomiast dziś kurs cały czas rośnie i o godz. 9:30 za jedną akcję trzeba zapłacić 271,30 zł.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR