Kiciński: Zdecydowanie największych zamówień Cyberpunka spodziewamy się na kilka dni przed premierą

Omawiane walory:

Przedsprzedaż gry "Cyberpunk 2077", której premiera zaplanowana jest na kwiecień 2020 roku, jest zgodna z oczekiwaniami spółki, poinformował prezes Adam Kiciński.

CD Projekt, Cyberpunk 2077,gaming, przesprzedaż

Cyberpunk 2077 (Fot. mat prasowe)

– Przedsprzedaż „Cyberpunka 2077” na tym etapie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, przy czym, bazując na grze Wiedźmin 3, spodziewamy się zdecydowanie największych zamówień na kilka dni przed premierą – powiedział Kiciński w trakcie telekonferencji.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Szef spółki nie chciał ujawnić, czy CD Projekt może zacząć prace nad kolejnym dużym projektem po grach Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 jeszcze w trakcie prac nad rozszerzeniami i wersją multiplayer do tej ostatniej gry.

– Lubimy zaskakiwać rynek, więc nie odpowiem, czy takie prace rozpoczną się jeszcze w trakcie promowania Cyberpunk 2077 – zaznaczył.

Przyznał jednocześnie, że spółka nie ma planów adaptacji swoich gier do wirtualnej rzeczywistości.

– VR z rynkowego punktu widzenia to na razie nisza nisz, choć to się, oczywiście, może zmienić w kolejnych latach. Wolimy jednak pracować nad nowymi, ekscytującymi projektami, niż nad adaptacją istniejących gier – podkreślił.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR