CDA przedstawiło propozycję dywidendy z zysku za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd notowanego od niedawna na NewConnect CDA będzie rekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 5,08 mln zł z zysku za 2018 r. na dywidendę. Proponowana stawka na akcję wynosi 0,50 zł. 

(Fot. mat. prasowe)

Na wypłatę ma trafić lwia część z ubiegłorocznego zysku, wynoszącego łącznie 5,39 mln zł. Pozostałe 309 tys. zł zarząd chce przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego. Stawka 0,50 zł przy obecnym kursie akcji (11 zł) daje stopę dywidendy w okolicach 4,5 proc.

CDA.pl to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów VoD na polskim rynku. Co miesiąc odwiedza go blisko 8 mln użytkowników. Debiut opóźniły przede wszystkim pirackie konotacje serwisu. CDA.pl oferuje bowiem dwa rodzaje modelu biznesowego. Płatny CDA Premium oferuje wyłącznie legalne treści, natomiast darmowa wersja serwisu pozwala użytkownikom na dodawanie własnych treści, co często sprowadza się do wrzucania na stronę filmów z nielegalnych źródeł. I to właśnie ta cześć serwisu przyczyniła się do zdobycia tak dużej popularności w Polsce.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

CDA na NewConnect zadebiutowało w ubiegłą środę. Kurs odniesienia wynosił 5,50 zł. Po takiej cenie jeszcze w 2017 r. w ramach oferty publicznej CwMedia – właściciel serwisu CDA – sprzedał 1 mln akcji. We wtorek kurs akcji CDA urósł o 10,55 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor spółki wyceniono na 11 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kruche wzrosty na WIG20, koronahossa na akcjach Mercatora

  Indeks dużych spółek ma poważny problem z odreagowaniem poniedziałkowego tąpnięcia, wywołanego strachem przed epidemią koronawirusa. Nastroje pozostają złe, a prawdopodobieństwo spadków na koniec dnia jest wysokie. Szczególnie, że inwestorzy kontynuują realizację zysków na małych i średnich spółkach.

 • Informacja o wzroście sprzedaży subskrypcji premium szarpnęła kursem akcji CDA

  Na koniec sierpnia CDA miało sprzedanych 207 tys. subskrypcji premium, co oznacza wzrost o 62 proc. r/r. W środę kurs akcji spółki rośnie o 15 proc.

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • 12 hojnych spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Inwestorzy już mogą zakasać rękawy, bo na GPW ruszają prawdziwe żniwa. Do zebrania jest 55 dywidend ze spółek notowanych na rynku głównym i NewConnect. W najgorętszym okresie w całym roku nie zabraknie też ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • Akcje CDA podrożały o ponad 50 proc. podczas debiutu na NewConnect

  Na otwarciu notowań kurs akcji operatora serwisu VoD wzrósł wobec ceny odniesienia o 54 proc. do 8,50 zł. Droga do debiutu była jednak wyboista i pełna kontrowersji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR