CFG ma umowę z akcjonariuszami dot. spłaty dotychczasowych zobowiązań

Omawiane walory:

CreativeForge Games podpisało aneks do obowiązującej umowy z akcjonariuszami w zakresie uregulowania dotychczasowych zobowiązań. Na mocy porozumienia stron CFG zadeklarowało jednorazową spłatę około 50 proc. zadłużenia. Studio oświadczyło, że spłata pożyczek jest niezależna od planowanych terminów premier gier komputerowych i nastąpi do końca marca 2022 roku.

CreativeForge Games, gaming, gry,

– Jesteśmy w przełomowym momencie rozwoju naszej firmy, mamy za sobą nowe otwarcie i konsekwentnie realizujemy przyjętą niedawno strategię działań. W sierpniu zakomunikowaliśmy najważniejsze dla nas kierunki pracy na najbliższe miesiące. Przy tym wszystkim bardzo zależało nam także na formalnym uregulowaniu sprawy pożyczek, co udało się z sukcesem rozstrzygnąć. Zdecydowaliśmy się spłacić jeszcze we wrześniu br. połowę zadłużenia – czyli dokładnie 3 mln zł. Pozostałą część planujemy oddać w terminie nie dłuższym niż do 31 marca 2022 roku. Chcemy, aby sytuacja w spółce była przejrzysta i zrozumiała zarówno dla inwestorów, jak i pozostałych uczestników rynku – skomentował prezes Piotr Karbowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Prezes CFG zaznacza, że saldo dostępnych środków pieniężnych w CFG po spłacie pożyczki będzie wynosiło około 2,9 mln zł. Kwota ta w całości zabezpiecza finansowanie działalności operacyjnej, uwzględniając wszystkie bieżące oraz planowane projekty do końca 2021 roku.

25 września CFG zaprezentowało założenia programu motywacyjnego. W jego ramach spółka planuje emisję ponad 133 tys. akcji zwykłych o wartości nominalnej 0,23 zł.

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku. Jest notowana na NewConnect od maja 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cfg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR