Cherrypick Games liczy na powrót do wzrostów w tym roku, m.in. dzięki pasjansowi

Omawiane walory:

Cherrypick Games chce w tym roku wrócić na falę wzrostową, dzięki m.in. globalnemu wydaniu gry z gatunku pasjans "Solitaire: Wildlife Adventures", poinformował ISBtech prezes Marcin Kwaśnica. W związku z koronawirusem obawia się potencjalnych długofalowych zmian trendów konsumenckich i ewentualnego ograniczenia wydatków na sferę rozrywki.

Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

– Najważniejszym celem na ten rok jest na pewno globalne wydanie gry Solitaire: Wildlife Adventures (w różnych odsłonach) na platformy mobilne. Jako firma chcemy ponownie wrócić na falę wzrostową, w co osobiście mocno wierzę – powiedział ISBtech.pl Kwaśnica.

Obecnie studio pracuje nad grami Solitaire: Wildlife Adventures oraz Crime Stories.

– Obie gry są obecnie w fazie testów, ale na różnych etapach. Planujemy je wydać odpowiednio – w 2020 oraz na przełomie 2020/2021. Co ciekawe, Solitaire powstaje w kilku odsłonach. Będzie wersja mobilna iOS, Android, Amazon oraz wersja na komputery z systemem macOS. Pracujemy równocześnie nad specjalną wersją eSport, z którą wiążemy duże oczekiwania. O tym będziemy mogli poinformować już niebawem – dodał prezes.

Do tej pory spółka samodzielnie wydawała swoje gry, ale – jak wskazał prezes – są rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

– Zainteresowanie naszym pasjansem jest spore. Z kolei Crime Stories jest w fazie soft launch. Bardzo dokładnie ją testujemy, na bieżąco usprawniamy oraz dodajemy nowe historie – wskazał Kwaśnica.

Podkreślił, że operacyjna działalność spółki nie została zakłócona wskutek stanu epidemii.

– W niespełna dwa dni zmieniliśmy tryb pracy na prawie całkowicie zdalny. W naszym warszawskim biurze oprócz Zarządu pracuje w trybie stacjonarnym tylko jedna osoba. Jeśli taka sytuacja miałaby trwać dłużej niż trzy miesiące, to prawdopodobne jest, że odczujemy spadek efektywności prac developerskich oraz B+R. Po prostu, całości prac artystycznych lub badawczych nie da się wynieść do chmury. Osobiście bardziej obawiam się długofalowych zmian trendów konsumenckich i ograniczeniu wydatków na sferę rozrywki i kultury. Największym zagrożeniem dla całego sektora gamingu w Polsce jest schłodzenie zapału inwestorów i instytucji finansowych, które do tej pory bardzo aktywnie pomagały większości polskich firm growych. Czas pokaże, jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości – podsumował prezes.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CHERRY, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR