Co dalej z kursami akcji Polnordu i Ailleronu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Akcjonariusze obu spółek początek marca z pewnością zaliczą do udanych. Walory dewelopera i dostawcy innowacyjnych rozwiązań technologicznych w niecałe dwa tygodnie przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu. Ekspert z DM BOŚ specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczny zasięg rozpoczętych właśnie wzrostów.

Indeks szerokiego rynku WIG od listopadowego dołka urósł już o 25 proc. Blisko 4-miesięczny rajd wyhamował dopiero na okrągłym poziomie 60 tys. pkt. Na rynku coraz głośniej mówi się o potrzebie korekty, która schłodzi rozgrzane do czerwoności kursy. Pretekstem do realizacji zysków może być przyszłotygodniowa decyzja FED w kwestii wysokości stóp procentowych w USA. Eksperci i inwestorzy mając na uwadze świetne dane z rynku pracy – wg. piątkowego raportu, w lutym zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 235 tys. etatów, bezrobocie spadło do 4,7 proc., a płace wzrosły o 2,8 proc. – spodziewają się, że w środę Janet Yellen ogłosi trzecią na przestrzeni wielu lat podwyżkę kosztu pieniądza w USA.

– Indeks szerokiego rynku opuścił kanał trendu wzrostowego, który przez ostatnie trzy miesiące konsekwentnie prowadził indeks na północ. Wraz ze zmniejszającym się wykupieniem rynku, sygnalizuje to przejście do fazy korekty, która jak na razie przyjmuje płaski charakter. Udało się utrzymać powyżej ważnego wsparcia w postaci poprzednich maksimów z maja 2015 roku, do których zbliżyliśmy się podczas czwartkowej sesji. Jednocześnie wybroniona została średnia wykładnicza z 21 sesji, która zaczyna się wypłaszczać i sygnalizuje tym samym przystanek we wzrostach. Zwyżki kulminowały przy psychologicznym poziomie 60 tys. pkt., który jest klarownym oporem. Istotne wsparcie przebiega pomiędzy poziomami 57.500 pkt. a 58.000 pkt. Ich utrata powinna prowadzić do spadków przynajmniej do 56.000 pkt. – zauważa Łukasz Bugaj, CFA DM Banku Ochrony Środowiska.

Kliknij, aby powiększyć

Miniony tydzień do udanych zaliczą m.in. akcjonariusze Polnordu. W tym czasie akcje gdyńskiego dewelopera podrożały o ponad 11 proc. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na serię komunikatów na temat postępów w inwestycjach, zwiększenia zaangażowania OFE Aegon w kapitale zakładowym z 4,98 proc. do 7,65 proc. oraz wygranej z fiskusem w sprawie, której geneza sięga 1999 r. Deweloper po wieloletniej batalii sądowej otrzyma zwrot nadpłaconego podatku wraz z odsetkami – w sumie ok. 3,27 mln zł.

– Kurs akcji spółki po zniżkach przez większą część minionego roku ustabilizował się pomiędzy poziomami 8 a 9 zł na przełomie minionego i obecnego roku. Ostatnie tygodnie stały pod znakiem kreślenia krótkoterminowego trendu wzrostowego, który jak na razie kulminował na oporze wyznaczonym przez górne ograniczenie kanału wzrostowego i lokalnego maksimum z końca września ubiegłego roku. Zachowanie kursu jest obiecujące, z uwagi na skalę obrotów w ostatnich dniach oraz prezentowany potencjał do wybicia górą z kilkumiesięcznej konsolidacji. W przypadku udanego wybicia, liczyć można na ruch odrabiający większość spadków z minionego roku. – mówi Łukasz Bugaj.

Kliknij, aby powiększyć


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Ailleronu wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ailleron, polnord, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
  • Sprzedaż deweloperów z Catalyst spadła o 35 proc. r/r w II kwartale

    Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 34,8 proc. r/r do 2.772 lokali w II kwartale 2020 roku, wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator.

  • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

    Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.

  • Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu Węgierska Cordia International ogłosiła wezwanie na sprzedaż 33,5 mln akcji POLNORDu. Zamiarem wzywającego jest osiągnięcie do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i wycofanie spółki z obrotu. Cena oferowana w wezwaniu to 3,55 zł za akcję.
  • WIG20 zjeżdża na boczny tor, w tle rekordy PlayWay i Ten Square Games Malejący strach przed koronawirusem i nowe historyczne rekordy indeksu Nasdaq poprawiają nastroje na globalnych giełdach. GPW ma jednak problemy z wpisaniem się w tę ogólnoświatową tendencję, oddając część zysków wypracowanych na otwarciu. Świetnie radzą sobie jedynie spółki gamingowe i POLNORD.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR