Co dalej z kursami DSS i NTT – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Choć cały rynek rośnie powoli, to liderzy potrafią w krótkim czasie zyskać nawet kilkadziesiąt procent. Ostatnio mocnym wybiciem popisali się DSS oraz NTT System.  StockWatch.pl zbadał szansę na dalsze ich wzrosty z punktu widzenia analizy technicznej.

Z giełdowej odwilży szczególnie mocno korzystają niektóre mniejsze spółki, które wcześniej zostały potężnie przecenione. Wśród liderów ostatnich sesji są NTT System oraz DSS. Notowania pierwszej ze spółek zyskały wciągu tygodnia ponad 38 proc., a drugiej przeszło 28 proc. Wzrost jest jeszcze okazalszy jeśli policzymy go od ostatnich dołków. Na akcjach NTT System mamy wybicie przekraczające 100 proc. (licząc od minimum z końca grudnia), a na walorach DSS ponad 42 proc. (obliczając od dołka z drugiej połowy stycznia).

Po wyraźnym rajdzie kursy obu spółek dotarły do ważnych poziomów. Na czwartkowej sesji kurs DSS próbuje przełamać ważny opór, który mógłby otworzyć drogę do wspinaczki powyżej 10 zł.

– Kurs przełamał pierwszą linię trendu spadkowego. Teraz pokonanie oporu na 7,93 zł będzie zapowiedzią dalszego wybicia. Następny opór zlokalizowany jest na poziomie 10,47 zł. Wskaźniki sugerują, że trend może zmienić się ze spadkowego na wzrostowy. MACD, Stochastic i ROC wysyłają sygnały kupna. Jednak ostrzeżeniem jest to, że kurs dalej rośnie, ale na ostatnich 3 sesjach już przy malejącym wolumenie. To musiałoby się zmienić, aby myśleć o dalszych wzrostach. – uważa Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities.

Kliknij aby powiększyć

Ekspert wyznacza najbliższe wsparcia dla kursu na poziomach 7,35 zł, 6,60 zł oraz 5,22 zł.

Natomiast kurs NTT System odpoczywa od wzrostów. Tu kluczowa rozgrywka dla kontynuacji dalszego ruchu w górę powinna rozegrać się w okolicach poziomu 1 zł.

– Na kursie mamy duże wybicie w górę. Notowania zatrzymały się tuż pod 2-letnią linią trendu spadkowego. Teraz kluczowy opór znajduje się w okolicach 1,00-1,02 zł i jego pokonanie otworzyłoby drogę do wybicia nawet do 1,35 zł. Jednak nie sądzę by z marszu udało się przełamać ten opór. Teraz oczekiwałbym kilkutygodniowej konsolidacji kursu. Wskaźniki MACD i Stochastic są mocno wykupione, ale wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja pokazuje, że papier zbierany jest z rynku. – ocenia Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

W ocenie eksperta najbliższe wsparcia znajdują się kolejno na 0,82 zł, 0,72 zł oraz 0,63 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o dss, nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR