Cyfrowy Polsat wydłużył zapisy w wezwaniu na akcje Netii o miesiąc

Omawiane walory: ,

Cyfrowy Polsat ogłosił zmianę dotyczącą terminu zakończenia wezwania na akcje Netii, przesuwając termin na 9 kwietnia. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca.

– […] Wzywający niniejszym oświadcza, iż do dnia 22 lutego 2018 r. nie ziścił się warunek zastrzeżony w punkcie 29 treści wezwania, tj. wzywający nie uzyskał bezwarunkowej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad spółką – czytamy w komunikacie.
– Mając na względzie powyższe, wzywający działając na podstawie §7 ust. 2 pkt. 3) oraz §7 ust. 5 Rozporządzenia, postanowił przedłużyć okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji spółki w wezwaniu do dnia 9 kwietnia 2018 r. włącznie – czytamy także.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Na początku grudnia 2017 Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119,35 mln akcji Netii, stanowiących 34,24 proc. kapitału zakładowego po cenie 5,77 zł za sztukę. Z uwagi na ograniczenia wynikające z aktualnych dokumentów finansowych spółki, które pozwalają spółce na nabycie ograniczonej liczby akcji Netia w wezwaniu, nabywającymi akcje Netii w ramach wezwania są Cyfrowy Polsat oraz podmiot powiązany – Karswell Limited z siedzibą w Nikozji.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CYFRPLSAT, netia, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR