Czterech walecznych muszkieterów z mWIG40 – analiza techniczna

Omawiane walory: , , , ,

Rewelacyjną passę indeksu mWIG40 przerwała wtorkowa sesja, która rzuciła cień na perspektywę dalszych wzrostów. Z pomocą ekspertów od analizy technicznej sprawdziliśmy jednak kondycję czterech asów wśród średnich spółek, którzy nie zamierzają oddać pola korekcie.

Indeks mWIG40 wzrósł w niespełna miesiąc o prawie 13 proc. i pod tym względem nie ma sobie równych. W dużej mierze jest to zasługa ogólnej poprawy klimatu na giełdzie. Niemały wkład w aż tak mocne wybicie indeksu średnich spółek mają jego czołowi reprezentanci.Na uwagę zasługują silne wzrosty na kursach LPP, Cyfrowego Polsatu i Grupy Azoty, a więc emitentów, których udział w portfelu mWIG40 przekracza 1/4 całości. >> Udział poszczególnych spółek w portfelu mWIG40 sprawdzisz tutaj.

Na wtorkowej sesji indeks średnich spółek dopadła jednak korekta. Zdaniem eksperta, z technicznego punktu widzenia dalsze wzrosty nadal są możliwe, ale skuteczne łamanie kolejnych oporów może być coraz trudniejsze. Inwestorzy mogą się spodziewać silnego oporu powyżej czarnego korpusu z lipca 2011 r., czyli na poziomie 2.880 pkt.

– Analiza wykresu indeksu mWIG40 pozwala na oszacowanie poziomu oporu na 2.833 pkt. (I poziom zasięgu Fibonacciego dla fali spadkowej marzec-czerwiec 2012 r.), w którego pobliżu znajduje się opór 2.827 pkt. (II zasięg Fibonacciego dla fali spadkowej styczeń-luty 2013 r.). Układ wskaźników i oscylatorów (MACD, Parabolic, Stochastic, RSI i ROC) uwidacznia jeszcze pewien potencjał wzrostowy na wykresie tego indeksu – możliwym jest zatem jego dotarcie do I poziomu zasięgu Fibonacciego dla fali spadkowej marzec-kwiecień 2013 r. – 2.889 pkt. Ten ostatni opór potwierdzony jest przez II zasięg Fibonacciego dla fali spadkowej sierpień-listopad 2011 r. Obserwacja wcześniejszych szczytów cenowych sugeruje możliwość pojawienia się silnego oporu powyżej czarnego korpusu z lipca 2011 r. – 2.880 pkt. Nie mniej warto pamiętać, że po tak dynamicznej fali wzrostowej nawet słaby poziom oporu może okazać się silnym zatrzymaniem. Z kolei najsilniejszym wsparciem jest obecnie pokonany niedawno opór na 2.720 pkt., a kolejnym szczyty z kwietnia ok. 2.640 pkt. – ocenia Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

>> W serwisie z dnia na dzień przybywa szczegółowych omówień raportów za I kwartał.>> Aktualną listę analiz przygotowanych przez analityków StockWatch.pl znajdziesz tutaj.

W ostatnich tygodniach spektakularnym wybiciem kursu popisała się Grupa Azoty. Kurs w około miesiąc zyskał ponad 50 proc. W międzyczasie poznaliśmy też wyniki za I kwartał. Chemiczna grupa zanotowała trzycyfrową dynamikę zysku netto i w podobnym rozmiarze przebiła konsensus rynkowy. Wyniki wsparła akwizycja ZA Puławy. Jednak to nie był główny powód ostatniej podbitki na akcjach Azotów. Zwyżka miała podłoże spekulacyjne wywołane oczekiwaniami, że rosyjski Akron będzie dalej skupował akcje polskiej grupy. We wtorek jednak doszło do przesilenia na kursie – akcje Azotów traciły momentami nawet ponad 14 proc. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Grupa Azoty, Cyfrowy Polsat, LPP i Integer.pl wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT azotytarnow, CYFRPLSAT, integerpl, lpp, mWIG40, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • EBOR zainwestował 200 mln zł w zielone obligacje Cyfrowego Polsatu

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wsparł pierwszą korporacyjną emisję zielonych obligacji w Polsce inwestując 200 mln zł (47 mln euro) w emisję obligacji grupy Cyfrowy Polsat.

 • Solidne odbicie na GPW, w centrum uwagi rekordy CD Projektu i PlayWay

  Strach przed epidemią koronawirusa nieco zelżał, a inwestorzy skupili się na innych tematach. Jednym z nich są najnowsze wyniki finansowe spółek. W centrum uwagi jest także branża gamingowa, gdzie padają nowe rekordy kapitalizacji.

 • LPP liczy się z ryzykiem opóźnień w dostawach z Chin

  Wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz poinformował, że istnieje ryzyko opóźnień w dostawach z Chin związane z epidemią koronawirusa. Spółka rozważa przeniesienie części produkcji do zakładów w Turcji, Bangladeszu czy Wietnamie.

 • WIG20 choruje na wirus przeceny, w grze Mercator i PGE W piątek z godziny na godzinę warszawskie indeksy pogłębiają przecenę. Pogorszenie nastrojów ma też miejsce na innych europejskich parkietach. Wspólnym mianownikiem są nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii i słabsze od oczekiwań dane makroekonomiczne.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR