Do trzech razy sztuka – analiza techniczna CYFRPLSAT i MILLENNIUM

Opublikowano: 2013-05-14 07:13:04

Kurs Cyfrowego Polsatu robi trzecie w tym roku podejście po poziomu 18 zł. Pierwsze dwa zakończyły się porażką popytu i zrzuceniem cen do poziomu 15,50 zł. Czy i tym razem zakończy się podobnie? 

Na razie nic na to nie wskazuje. Kupujący zbliżyli się do poziomu oporu rozważnie, mając w zanadrzu sporą rezerwę do zwyżki na podstawowych oscylatorach. Brakuje jedynie rozstrzygnięcia w postaci pokonania górnego ograniczenia prostokątnej formacji, potwierdzonego wolumenem. W przypadku pomyślnego sforsowania przeszkody można będzie oczekiwać kontynuacji zwyżki do poziomu 21 zł. 

Z podobną sytuacją mamy do czynienia na wykresie Millennium. Kurs banku na przestrzeni ostatnich 125 sesji znajduje się w silnej korelacji liniowej z kursem Cyfrowego Polsatu, wynoszącej 0,78. Wskaźniki techniczne obu walorów wyglądają prawie identycznie i opowiadają się po stronie kupujących – linia MACD powyżej poziomu równowagi, przełamana linia trendu spadkowego na RSI oraz układ kierunkowych. Można zatem założyć, że i zachowanie kursów względem oporu będzie bliźniacze. >> Sprawdź korelację innych spółek w serwisie ATTrader.plWspółpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR