Dom Development wycofuje się z rekomendacji dywidendy za 2019 rok

Omawiane walory:

Dom Development zdecydował o zawieszeniu rekomendacji dotyczącej przeznaczenia 239,58 mln zł z zysku netto za 2019 r. na wypłatę dywidendy w wysokości 9,5 zł na jedną akcję. Nowa rekomendacja zarządu dotycząca podziału zysku netto za rok 2019 zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

domdevelopment,dywidenda,

Dom Development wycofuje się z rekomendacji dywidendy za 2019 rok

– Zarząd spółki Dom Development podjął decyzję o odbyciu zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Dom Development w ostatnim tygodniu sierpnia 2020 roku. Dokładna data obrad zostanie podana w późniejszym terminie w ogłoszeniu o zwołaniu zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki. W konsekwencji powyższej decyzji, rekomendacja zarządu spółki dotycząca wypłaty dywidendy z zysku za rok 2019 opublikowana w raporcie bieżącym nr 12/2020 z dnia 6 marca 2020 roku, z terminami odnoszącymi się do zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki planowanego pierwotnie na dzień 28 maja 2020 r., zostaje zawieszona. Nowa rekomendacja zarządu spółki dotycząca podziału zysku netto spółki za rok 2019 zostanie opublikowana w późniejszym terminie – czytamy w komunikacie.

Zawieszenie rekomendacji zarządu spółki dotyczącej wypłaty dywidendy ma na celu umożliwienie zarządowi oraz walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy podjęcie decyzji dotyczących wypłaty oraz terminu dywidendy za 2019 rok przy lepszym zrozumieniu wpływu pandemii COVID-19 na polską gospodarkę i rynek mieszkaniowy, a także bilans i płynność finansową spółki.

W osobnym komunikacie spółka podała, że w związku z trwającą epidemią jej zarząd podjął decyzję o opóźnieniu odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia do czasu, aż sytuacja będzie bardziej przejrzysta. Obecnie zwołanie ZWZ jest planowane na ostatni tydzień sierpnia 2020 roku.

Dom Development – jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2019 r. sprzedał 3.661 lokali.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT domdev, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR