DSS wykazał 2,5 mln zł zysku operacyjnego w 2012 roku

Omawiane walory:

Budowlana spółka wykazała ponad 90 mln zł straty netto. Konsternację inwestorów pogłębiły także uwagi audytora. Pocieszeniem jest za to niewielki zysk wykazany na poziomie operacyjnym.

W IV kwartale Dolnośląskie Surowce Skalne powiększyły straty z wcześniejszych trzech kwartałów. Ostatecznie w całym 2012 roku grupa miała na minusie 91,1 mln zł netto, przy minus 615,4 mln zł w 2011 roku. Spółce udało się za to wypracować zysk operacyjny na poziomie 2,5 mln zł, wobec 553,1 mln zł straty w okresie bazowym. Należy jednak dodać, że w samym IV kwartale była strata w wysokości 2,4 mln zł. Niepokojąco wygląda mocny spadek przychodów – stopniały one z 572,3 do 125,5 mln zł. W roku 2012 r. sprzedano około 4,89 mln ton kruszyw. Spadek w stosunku do roku 2011 r. (7,5 mln ton) wynikał z zaburzeń w płynności finansowej.>> Wszystkie komunikaty spółki znajdziesz tutaj.

Dużym obciążeniem dla grupy okazały się koszty finansowe w kwocie 91,5 mln zł. Wynika to z faktu ogłoszenia upadłości spółki i konieczności utworzenia rezerw na odsetki od zobowiązań, w szczególności potencjalne odsetki karne. Spółka zapewniła w raporcie, że z chwilą uprawomocnienia się układów z wierzycielami lub zawarcia ugód pozasądowych rezerwy zostaną rozwiązane do wysokości zobowiązań ustalonych układami lub ugodami pozasądowymi.

>> Zobacz także analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Skotanu znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Ponadto z raportu dowiadujemy się, że spółka jest też stroną kilku ważnych spraw sądowych. W związku z brakiem zapłaty za kruszywa wykorzystane do budowy A2, DSS złożyły wobec spółek Covec i Decoma, a także Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozwy sądowe z żądaniem zapłacenia zaległych należności. Łączna kwota, której domaga się giełdowa spółka z tego tytułu to blisko 50 mln zł.

Należy też zwrócić uwagę na audytora, który wskazał, że strata głównych spółek z grupy DSS SA i KKSM przewyższyły sumę kapitału zapasowego i rezerwowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Zgodnie z kodeksem handlowym są one zobowiązane do zwołania walnego w celu podjęcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia.

Po raporcie finansowym kurs DSS trzyma się zielonej strony parkietu. Tegoroczna stopa zwrotu również jest na plusie. Notowania najpierw wspięły się z nieco ponad 1 zł do 1,70 zł i następnie zjechały w pobliże 1,20 zł.>> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR