Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

Omawiane walory:

Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.

Dolnośląskie Surowce Skalne poinformowały, że w październiku zeszłego roku zawarły ugodę z chińskim Covec. Dotyczy ona zrzeczenia się wzajemnych roszczeń wynikających z zawartych w latach 2010-11 umów na budowę autostrady A2. Chodzi o umowy na podwykonawstwo i dostawy kruszywa oraz betonu na budowę autostrady A2 Stryków–Konotopa sekcje A oraz C. W komunikacie poinformowano, że zrzeczenia się roszczeń mają charakter warunkowy i uzależnione są od zakończenia postępowań sądowych toczących się z udziałem stron, a także niewszczynania nowych postępowań sądowych z udziałem stron, dotyczących wspomnianych umów. Ponadto, warunkiem zrzeczenia się roszczeń jest otrzymanie przez DSS kwoty 11 mln zł. Spółka tłumaczy też swoją zwłokę w przekazaniu komunikatu.

– W ocenie zarządu emitenta, okoliczność przekazania do publicznej wiadomości rzeczonych informacji poufnych, przed ziszczeniem się wszystkich warunków zawieszających dotyczących wykonania ugody, mogła wywołać skutek w postaci znaczącego utrudnienia albo uniemożliwić ziszczenie się wyżej wskazanych warunków. W ocenie zarządu emitenta, zasadnym było zatem doprowadzenie do sytuacji wystąpienia wszystkich zdarzeń, od których zależało otrzymanie przez spółkę kwoty, określonej w treści ugody, a to poprzez opóźnienie przekazania do publicznej wiadomości wskazanych wyżej informacji poufnych. – czytamy w komunikacie spółki.

>> Zobacz analizę wskaźnikową spółki uwzględniającą wyniki za III kwartał. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat DSS znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

DSS znajduje się w upadłości układowej. Narastająco po trzech kwartałach 2013 roku przychody spółki spadły do 92 mln zł z 101,2 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Na poziomie EBIT widniała strata w wysokości -12,4 mln zł, a netto -64,9 mln zł wobec odpowiednio zysku 9,7 mln zł i straty 53,7 mln zł. Niemniej w samym III kwartale udało się wypracować prawie 28 proc. wzrost przychodów, które przekroczyły 50 mln zł i zysk EBITDA w wysokości 4,2 mln zł. W III kwartale 2013 roku grupa kontynuowała proces restrukturyzacji kosztów, co przełożyło się na spadek kosztów wytworzenia i kosztów zarządu w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Ugoda z chińczykami wywołała euforię na kursie akcji DSS. Notowania momentami rosły o ponad 35 proc., dochodząc do poziomu 1,50 zł za walor. Warto jednak zauważyć, że wysokie otwarcie zostało wykorzystane do wyprzedaży akcji w rynek, co widać po pikującym wskaźniku A/D. Wcześniej kurs akcji zaliczył kilkumiesięczną korektę, tracąc od połowy sierpnia zeszłego roku 25 proc.>> Sprawdź walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Na GPW trwa window dressing, w grze Ursus, Rafako i DSS

  Brak ograniczenia QE3 wywołał szybką i silną reakcję wszystkich rynków finansowych, ale od tamtej pory większość z nich kieruje się do poziomów obserwowanych przed tym wydarzeniem. Warszawska giełda od kilku dni osuwa się w delikatnym trendzie spadkowym. Taki obraz rynku może utrzymać się do końca miesiąca.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR