Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Euromark bez sternika, prezes zrezygnował

Opublikowano: 2012-03-24 14:56:42

Omawiane walory:

Po dwóch latach w fotelu prezesa, James Kelly odchodzi ze stanowiska. Współpraca ze spółką sięga czasów giełdowego debiutu lecz nie podano, czy rozstanie jest definitywne.

Spółka poinformowała, że 30 kwietnia z funkcji prezesa ustąpi James Kelly. W złożonej decyzji nie podano przyczyn rezygnacji. Początek współpracy Kelly’ego z firmą Euromark przypada na 2005 rok, kiedy jak podaje firma, rozpoczął pracę jako konsultant, asystując w przygotowaniach do debiutu giełdowego. Po wprowadzeniu spółki na parkiet został wybrany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, a objął funkcję prezesa zarządu.

James Kelly pracował w brytyjskich i amerykańskich spółkach inwestycyjnych, po przybyciu do Polski uczestniczył w powstawaniu działu ubezpieczeń Norwich Union, a następnie zarządzał działem sprzedaży polis w Sampo of Finland. Stanowisko prezesa Kelly przejął w lutym 2010 r. po Tomaszu Kosku. Oprócz tego, jak ustalił StockWatch.pl na podstawie wpisów w KRS, James Kelly zajmuje stanowisko wiceprezesa zarządu w Espina-Sport i Camar oraz posiada udziały w firmie Twisty Melon.

Euromark to firma, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży oraz sprzętu do uprawiania sportów terenowych. W swoim portfolio posiada dobrze znane marki, tj. Campus czy Alpinus oraz sieć sklepów Planet Outdoor, które w asortymencie oferują szeroką paletę najlepszych światowych producentów sportowej odzieży. Niestety okazuje się, że wysoko pozycjonowane produkty nie gwarantują sukcesu. Spółka od dawna boryka się z problemem słabej rotacji towaru. Działalność jest sezonowa, a sprzedaż zależy od pogody, która nie sprzyjała ostatnio podczas wprowadzania nowej odzieży do sklepów.

Informacja o rezygnacji ukazała się w piątek po południu, również wtedy kurs spadł o ponad 9,7 proc. osiągając poziom poniżej 2 zł. Uwaga, Euromark jest jedną z niewielu spółek notowanych na podwójnym fixingu, co oznacza iż transakcje można zawierać tylko o określonych porach dnia.

>> Od początku 2011 roku kurs spółki stracił ponad 60 proc., zaś od styczniowego dołka prawie się podwoił. Ta zmienność jest zasługą niedostatecznej komunikacji z rynkiem oraz niskiego obrotu. Na podstawie ostatnio opublikowanych danych, Euromark fundamentalnie wygląda na notowany z niedużym dyskontem. >> Aktualna analiza fundamentalna oraz wskaźniki dostępne są na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o euromark)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku