Euromark wystąpi o upadłość, ratunkiem sprzedaż znaków towarowych

Omawiane walory:

Ekspresowo rozwija się sytuacja u giełdowego producenta odzieży outdoorowej. Spółka jest gotowa złożyć wniosek o upadłość układową. Do tego pozbywa się swoich znaków towarowych za 2,3 mln zł.

Zgodnie z porannymi zapowiedziami, Euromark zdecydował się na złożenie wniosku o upadłość układową, czyli ochronę przed wierzycielami. Zarząd zamierza złożyć taki wniosek do właściwego sądu i o tym ma poinformować w odrębnym komunikacie. >> Zobacz co dokładnie napisała spółka.

Jednocześnie spółka poinformowała o planowanej sprzedaży znaków towarowych. Dziś podpisana została w tej sprawie umowa obejmująca prawa należące do spółki zależnej Outdoor Brand Management Limited. Stronami umowy są Khyam Limited z siedzibą w Birmingham, jako nabywca oraz spółka TMR Investments Limited (pożyczkodawca) i jednocześnie główny udziałowiec emitenta. Z komunikatu wynika, że spółka zależna nie uiściła odsetek na rzecz pożyczkodawcy. TMR Investments Limited nie skorzystał z przysługującego mu prawa do powołania zarządcy masy upadłościowej, a spółka zależna zleciła niezależnej firmie doradczej przeprowadzenie zbierania ofert odnośnie zbycia portfolio znaków towarowych.

– Przedmiotem umowy jest sprzedaż na rzecz nabywcy przez spółkę zależną należących do niej następujących znaków towarowych: Khyam, Wynnster, Campus oraz Planet Outdoor po wartości rynkowej około £ 450.000 plus VAT, tzn. równowartość około 2.290.770 zł plus VAT, jako najwyższej oferty uzyskanej w wyniku niezależnego zbierania ofert. Pożyczkodawca wyraził zgodę na sprzedaż znaków towarowych i znaki te zostały przeniesione z uwzględnieniem obciążających je zastawów pod warunkiem, że przychody z ich używania będą wpłacane bezpośrednio do pożyczkodawcy. Zawarcie ww. umowy wynika z faktu, iż spółka zależna nie uiściła w terminie spłaty odsetek dla pożyczkodawcy z tytułu umowy pożyczki. Zabezpieczenie pożyczki stanowiły znaki towarowe. Ponadto nabywca zobowiązał się do przejęcia należności związanych ze spłatą odsetek dla spółki zależnej. – czytamy w komunikacie Euromark. >> Cała treść jest tutaj.

W ostatnim czasie Euromark informował o negocjacjach z bankami na temat spłaty zadłużenia sięgającego kilkunastu milionów złotych. Dotychczas trzech kredytodawców odwróciło się od spółki, z czego dwóch wprost stwierdziło utratę zdolności kredytowej. Największe kredyty Euromark posiada w Banku Millennium, BNP Paribas Bank Polska oraz BRE Banku. Pierwszy z bank wypowiedział umowy na łączną kwotę ponad 14 mln zł i wyznaczył 30 dni na ich spłatę. BNP Paribas Bank Polska wypowiedział kredyt na 3,5 mln zł. Natomiast BRE Bank ograniczył swoje działania do czasowego wstrzymania kredytu na rachunku bieżącym. Jednak tutaj zadłużenie jest znacznie mniejsze niż w pozostałych instytucjach, bo wynosi nieco ponad 1,5 mln zł. >> Więcej o ostatnich wydarzeniach w spółce znajdziesz w serwisie Wiadomości SW.

Euromark jest notowany na podwójnym fixingu, co oznacza iż transakcje można zawierać tylko o określonych porach dnia. Na środowej sesji akcje były wycenione na 0,13 zł. We czwartek papiery te spadły o kolejne 23 proc. do 0,10 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT euromark, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Euromark pogłębił straty, syndyk zdecyduje o kontynuacji działalności

  Bankrutujący producent odzieży outdoorowej zamknął kolejny okres sprawozdawczy na stratach. Decyzja o ewentualnej kontynuacji działalności gospodarczej przez spółkę należy do syndyka masy upadłościowej.

 • Kwartalna strata wypłoszyła spekulantów z Euromarku

  Skalę problemów bankrutującego producenta odzieży outdoorowej najlepiej widać po wynikach kwartalnych. EUROMARK w okresie wrzesień-listopad popadł w straty i zanotował drastyczny spadek przychodów. Kurs na wyniki zareagował głębokim przysiadem po podskokach z poprzednich sesji.

 • Jest decyzja sądu w sprawie upadłości Euromarku

  Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej giełdowego producenta odzieży outdoorowej. Póki co spółka może dalej prowadzić handel, ponieważ syndyk nie wstrzymał działalności operacyjnej.

 • Sklepy Euromarku stanęły po decyzji sądu

  Giełdowy producent odzieży outdoorowej ma kolejny problem. EUROMARK w związku z decyzją sądu musi wstrzymać działalność sprzedażową prowadzoną w swoich sklepach. Spółce wyznaczono także tymczasowego nadzorcę sądowego.

 • Euromark na krawędzi upadłości, będzie wniosek

  Notowany na dwóch fixingach producent odzieży outdoorowej podjął decyzję o złożeniu wniosku o upadłość. Spółka nie udźwignęła ciężaru zobowiązań wobec banków, które ostatnio straciły cierpliwość i zażądały szybkich spłat kredytów idących w miliony złotych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR