Gant przełożył termin spłaty obligacji na początek sierpnia

Omawiane walory:

Wrocławski deweloper dostał od obligatariuszy więcej czasu na spłatę długu. Spółka ma teraz dwa tygodnie na przekonanie inwestorów instytucjonalnych do udziału w dużej emisji obligacji konsolidacyjnych. Nowym pomysłem na podreperowanie budżetu jest też emisja akcji z prawem poboru.

Gant nadal nie ma środków na spłatę obligacji. Deweloper w piątkowym komunikacie poinformował, że wszyscy obligatariusze zgodzili się na przesunięcie terminu wykupu zaległego długu. Nowy termin to 2 sierpnia 2013 r.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Powodem kolejnego przesunięcia są przedłużające się negocjacje w sprawie emisji obligacji konsolidacyjnych. Z tego samego powodu spółka zmieniła termin poprzednim razem.

– (…) Wszyscy obligatariusze, w tym obligatariusze, których reprezentują nowo wybrani członkowie rady nadzorczej emitenta, wyrazili zgodę na zmianę warunków emisji obligacji polegającą na przyjęciu nowego terminu wykupu ww. obligacji, który przypadnie w dniu 2 sierpnia 2013 r. Zmiana warunków emisji ww. obligacji nastąpiła zgodnie z uchwałą zarządu emitenta nr 3/VII/2013 z dnia 16 lipca 2013 r., po spełnieniu warunku uzyskania zgody wszystkich obligatariuszy. – czytamy w komunikacie spółki.

Gant zalega z wykupem papierów dłużnych z 6 i 26 maja o łącznej wartości nominalnej 11,1 mln zł oraz wypłatą odsetek od papierów GNT0814. Ponadto nie wykupił 19 czerwca obligacji notowanych pod symbolem GNT0613 o wartości nominalnej 21 mln zł plus odsetki. Łącza wartość niespłaconych zobowiązań to blisko 60 mln zł. Kolejna seria papierów dłużnych Ganta notowana na Catalyst zapada 19 sierpnia – GNT0813 o wartości nominalnej 10 mln zł. Ratunkiem dla spółki ma być emisja nowych papierów dłużnych na kwotę 195 mln zł. Do tej pory deweloper podchodził do niej trzy razy.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Gant Development możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Nowym pomysłem na poprawienie sytuacji finansowej jest podwyższenie kapitału zakładowego spółki o nie więcej niż 31,57 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 1 zł. Obecnie na kapitał zakładowy składa się 35.327.563 akcji. Akcjonariuszom Ganta będzie przysługiwało prawo poboru, na każdą akcję będzie przypadać jedno prawo poboru w ramach nowej serii. Projekt będzie poddany pod głosowanie na walnym spółki, które zaplanowano na 13 sierpnia.

Środowe walne powołało do rady nadzorczej spółki dwóch nowych członków. Skład organu uzupełnili Piotr Stoliński, który jest ekspertem ds. restrukturyzacji i windykacji, obecnie związany z Bankiem BPS, oraz Marek Witkowski – prezes zarządu Copernicus Securities. Projekty uchwał na sierpniowe walne przewidują powołanie kolejnych trzech nowych członków rady.

Informacja o przesunięciu terminu spłaty została negatywnie odebrana przez rynek. Pod koniec piątkowej sesji akcje Ganta tanieją o blisko 5 proc., mimo iż wcześniej utrzymywały się nad kreską. Reakcja inwestorów z Catalyst była znikoma. Serie obligacji notowane na rynku długu nie zmieniły swojej wartości.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny Ganta po wynikach za I kwartał w StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gant)

 • Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Euforia na kursie akcji Ganta, Ipopema pomoże w restrukturyzacji

  Ipopema TFI wyciągnęła pomocną dłoń do giełdowego dewelopera. Fundusz nieodpłatnie przejmie pod zarządzanie GANT FIZ i pomoże w restrukturyzacji. W piątek akcje GANTa rosną w dwucyfrowym tempie. 

 • Rada wierzycieli Ganta ma twardy orzech do zgryzienia

  Ostatnie spotkanie największych wierzycieli GANTa z Michałem Kamińskim i Ireneuszem Radaczyńskim nie dało odpowiedzi na pytania o reprezentację spółki oraz charakteru lipcowej umowy z inwestorem. Rada postanowiła dać sobie czas i wyznaczyła kolejny termin posiedzenia na koniec miesiąca.

 • 4 września wierzyciele Ganta rozstrzygną losy umowy z inwestorem

  Na kolejne posiedzenie rady zaproszenie ma otrzymać obecny prezes GANTa Marcin Kamiński oraz były wiceprezes Ireneusz Radaczyński. Wierzyciele liczą, że wyjaśnienia obu stron pozwolą ustalić faktyczny charakter umowy z inwestorem gotowym wesprzeć proces restrukturyzacji. Podczas wtorkowego posiedzenia dyskutowano też nad opcją zmiany administratora hipoteki obligacji serii F i zastawu serii AW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR