Genomtec dostarczy szybkie testy na SARS-CoV-2 do spółki z grupy Selectour

Omawiane walory:

Genomtec podpisał umowę na dostarczenie próbnej partii 3,5 tys. sztuk testów Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP CE-IVD Duo Kit oraz usługę wdrażania procedury testowania na obecność SARS-CoV-2 do jednej ze spółek wchodzącej w skład globalnej grupy Selectour (GIE ASHA), która zrzesza przeszło 1 200 niezależnych biur podróży działających na całym świecie, podała spółka. Wartość umowy to około 30 tys. euro.

genomtec, testy, koronawirus,

Fot. Pexels

Po dostarczeniu powyższego pakietu próbnego i realizacji usługi wdrożenia procedury testowania, partner Genomtec, może zwiększyć wolumen zamówień ponad pierwotną liczbę testów. Celem podjętej współpracy jest opracowanie rozwiązań mających na celu zwiększenie możliwości bezpiecznego korzystania przez klientów z usług biur podróży zrzeszonych w Selectour w dobie pandemii COVID-19, podano.

Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP Duo Kit wykrywa wszystkie znane warianty SARS-CoV-2, tj. brytyjski, południowoafrykański, brazylijski i bretoński.

– Przy rozpoczęciu naszej współpracy nie bez znaczenia był fakt, że tzw. ‚Szczep Bretoński’, który może nie zostać wykryty w badaniu standardowymi testami molekularnymi (RT-PCR), jest w pełni wykrywalny testem produkowanym przez Genomtec. To daje naszym testom istotną przewagę nad tradycyjnymi testami genetycznymi – powiedział prezes Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Genomtec podał, że nowy kontrahent zadeklarował, iż w przypadku zadowalających rezultatów projektu, który realizuje, gotów będzie składać dalsze zamówienia o większym wolumenie, a zatem istnieją przesłanki, że realizacja ww. umowy może mieć istotny wpływ na przyszłą sytuację przychodową spółki, jak również na popularyzację samej technologii i produktu.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Flagowym rozwiązaniem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową, w czasie 15 minut. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Genomtec zadebiutował na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Genomtec)

 • Genomtec wprowadzi w maju 1. na świecie test do wykrywania SARS-CoV-2 ze śliny

  GENOMTEC zarejestrował i wprowadzi do obrotu, na terenie Unii Europejskiej, test diagnostyczny GENOMTEC SARS-Cov-2 EvaGreen Direct-RT-LAMP CE-IVD Kit (RT-LAMP Direct Kit), który umożliwia przeprowadzenie badania w kierunku identyfikacji zakażenia SARS-CoV-2 ze śliny pacjenta. Test będzie można wykonać w laboratorium Dolmed we Wrocławiu jeszcze w maju.

 • Genomtec zadebiutuje na NewConnect 17 marca

  17 marca, czyli równo za tydzień, na małej giełdzie zadebiutuje GENOMTEC. Spółka tworzy mobilny system diagnostyczny, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT.

 • Genomtec jest o krok od debiutu na NewConnect

  Spółka zajmująca się technologią medyczną po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł jest na ostatniej prostej przed debiutem. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji GENOMTEC na rynek NewConnect. Debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

 • Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW, planuje debiut na NC w I kwartale

  GENOMTEC złożył dokument informacyjny na GPW, otwierając tym samym formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu. Zgodnie z zapowiedziami, GENOMTEC powinien zadebiutować na NewConnect w I kw. bieżącego roku.

 • Innowacyjne i zmierzające na giełdę. Relacja z pierwszego dnia konferencji GPW Innovation Day

  W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds. Tym razem pierwsze dwa dni konferencji online zarezerwowano dla spółek, które dopiero planują debiut na warszawskim parkiecie w najbliższych miesiącach.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR