Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW, planuje debiut na NC w I kwartale

Omawiane walory:

Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW, otwierając tym samym formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu. Zgodnie z zapowiedziami, Genomtec powinien zadebiutować na NewConnect w I kw. bieżącego roku.

genomtec,debiut,newconnect

Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW, planuje debiut na NC w I kwartale

– Formalnie rozpoczynamy proces ubiegania się o upublicznienie akcji Genomtec. Dokument informacyjny, który składamy, jest kompletny i wyczerpujący. Mam nadzieję, że weryfikacja dokumentu po stronie GPW przebiegnie sprawnie – powiedział prezes Genomtec Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Flagowym rozwiązaniem spółki jest innowacyjny, mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Bazuje ona na sprawdzonej i uznanej technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP). Urządzenie mieszczące się w jednej dłoni pozwoli na precyzyjną i błyskawiczną diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ostatnim czasie Genomtec opracował ultraszybki test dwugenowy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Wcześniej spółka zakończyła pierwszą ofertę publiczną akcji serii J i pozyskała 8 mln zł środków z emisji, które zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Misją Genomteca jest umożliwienie specjalistom, w tym personelowi medycznemu podjęcie szybszych i lepszych decyzji, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Dzięki dostępowi do najwyższej klasy laboratoriów, doświadczonym diagnostom oraz światowej klasy ekspertom z dziedziny genetyki, świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Genomtec)

  • Genomtec jest o krok od debiutu na NewConnect

    Spółka zajmująca się technologią medyczną po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł jest na ostatniej prostej przed debiutem. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji GENOMTEC na rynek NewConnect. Debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

  • Innowacyjne i zmierzające na giełdę. Relacja z pierwszego dnia konferencji GPW Innovation Day

    W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds. Tym razem pierwsze dwa dni konferencji online zarezerwowano dla spółek, które dopiero planują debiut na warszawskim parkiecie w najbliższych miesiącach.

  • 12 ciekawych spółek, które warto poznać zanim zadebiutują na giełdzie

    Na warszawską giełdę wybiera się kilkadziesiąt spółek z modnych ostatnio sektorów takich jak gamedev, IT czy biotech. Część z nich zaprezentuje się podczas grudniowej konferencji online GPW Innovation Day.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR