Giełda umieściła Getin Holding na liście alertów

Omawiane walory: , , , ,

Po kwartalnej rewizji na liście alertów GPW znalazło się aż 39 spółek. Do niechlubnej listy dołączyła spółka Leszka Czarneckiego, która niedawno ogłosiła plan scalenia akcji.

Giełda w ramach korekty nadzwyczajnej po sesji 28 września 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów giełdowych wykreśli akcje czterech spółek.

Źródło: GPW

– Korekta ta wynika z metodologii indeksów giełdowych, zgodnie z którą w wyżej wymienionych indeksach nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów Lista Alertów i/lub Strefa Niższej Płynności. – czytamy w komunikacie GPW.

>> Weź udział w spotkaniu Voicetel Communications z Inwestorami Indywidualnymi – 27 września 2018 r., Warszawa

Miejsce Getinu w indeksach sWIG80 i sWIG80TR zajmie TIM. W wypadku spółki Leszka Czarneckiego utrata miejsc w indeksach oraz wizerunkowa rysa to efekt wpisania na listę alertów. Pozostałe trzy spółki zostały zakwalifikowane do segmenty Strefa Niższej Płynności. Na tej liście są wpisane aż 52 spółki.

Zakwalifikowanie do listy alertów jest równoznaczne z przeniesieniem z notowań ciągłych na podwójny fixing. Od 1 października wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd Getin Holdingu – z obawy o możliwość wpisania spółki na listę alertów – podjął decyzję o rozpoczęciu procesu scalenia akcji. Spółka zdecydowała się na ten krok z uwagi na fakt, iż średni kurs począwszy od 20 sierpnia utrzymuje się poniżej poziomu 0,50 zł. >> Czytaj więcej

Po wrześniowej rewizji lista alertów liczy obecnie 39 pozycji.

Lista alertów GPW z 26 września 2018 r. Źródło: GPW

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, I2DEV, kdmshipng, ksgagro, tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR