Giełda umieściła Getin Holding na liście alertów

Omawiane walory: , , , ,

Po kwartalnej rewizji na liście alertów GPW znalazło się aż 39 spółek. Do niechlubnej listy dołączyła spółka Leszka Czarneckiego, która niedawno ogłosiła plan scalenia akcji.

Giełda w ramach korekty nadzwyczajnej po sesji 28 września 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów giełdowych wykreśli akcje czterech spółek.

Źródło: GPW

– Korekta ta wynika z metodologii indeksów giełdowych, zgodnie z którą w wyżej wymienionych indeksach nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów Lista Alertów i/lub Strefa Niższej Płynności. – czytamy w komunikacie GPW.

>> Weź udział w spotkaniu Voicetel Communications z Inwestorami Indywidualnymi – 27 września 2018 r., Warszawa

Miejsce Getinu w indeksach sWIG80 i sWIG80TR zajmie TIM. W wypadku spółki Leszka Czarneckiego utrata miejsc w indeksach oraz wizerunkowa rysa to efekt wpisania na listę alertów. Pozostałe trzy spółki zostały zakwalifikowane do segmenty Strefa Niższej Płynności. Na tej liście są wpisane aż 52 spółki.

Zakwalifikowanie do listy alertów jest równoznaczne z przeniesieniem z notowań ciągłych na podwójny fixing. Od 1 października wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd Getin Holdingu – z obawy o możliwość wpisania spółki na listę alertów – podjął decyzję o rozpoczęciu procesu scalenia akcji. Spółka zdecydowała się na ten krok z uwagi na fakt, iż średni kurs począwszy od 20 sierpnia utrzymuje się poniżej poziomu 0,50 zł. >> Czytaj więcej

Po wrześniowej rewizji lista alertów liczy obecnie 39 pozycji.

Lista alertów GPW z 26 września 2018 r. Źródło: GPW

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, I2DEV, kdmshipng, ksgagro, tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Getin Holding ma 2 niewiążące oferty dotyczące zakupu Idea Bank Białoruś

  GETIN Holding otrzymał dwie niewiążące oferty kupna akcji Idea Banku z siedzibą w Mińsku - spółki zależnej - i w związku z tym podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Banku Białoruś.

 • Akcje KSG Agro na GPW wracają na notowania ciągłe

  Zarząd giełdy dokonał okresowej weryfikacji płynności akcji spółek notowanych na giełdzie. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji akcje 5 emitentów, w tym ukraińskiego agroholdingu KSG Agro, przestały być kwalifikowane do Strefy Niższej Płynności. To oznacza, że akcje KSG Agro wracają z tak zwanych “dwóch fixingów” do systemu notowań ciągłych.

 • KSG Agro najefektywniejszą ukraińską spółką publiczną branży rolnej

  Redakcja ukraińskiego magazynu „TOP-100. Rankingi największych” przeanalizowała efektywność ukraińskich spółek branży rolnej notowanych na zagranicznych giełdach.

 • Getin Holding nie sprzedał Idea Banku na Ukrainie

  Umowa sprzedaży 100 proc. akcji Idea Bank na Ukrainie na rzecz Dragon Capital Investments Limited z siedzibą w Nikozji została rozwiązana.

 • 5 najciekawszych spółek przemysłowych wg BM mBanku Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR