HM Inwest zadebiutował na GPW. Spółka planuje emisję nowych akcji oraz dywidendy począwszy od 2023 r.

Omawiane walory:

Na otwarciu sesji kurs akcji dewelopera mieszkaniowego spadł wobec ceny odniesienia o 0,87 proc. i wyniósł 22,80 zł. Spółka planuje emisję nowych akcji na cele rozwojowe w przyszłym roku oraz wypłacanie dywidendy począwszy od 2023 r. (za 2022 r.).

Fot. twitter/GPW

HM Inwest jest 5. debiutantem na rynku głównym w 2019 roku i jednocześnie 4. przechodzącym z NewConnect w tym roku.

– W przyszłym roku, w II kwartale, będziemy planować emisję nowych akcji. Obecnie jest to przejście techniczne z rynku NewConnect na rynek główny – powiedział Hofman podczas debiutu spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Myślimy o 30 do 40 proc., to będzie nowa emisja – dodał w rozmowie z dziennikarzami, pytany, ile procent udziałów spółka chce oddać w ramach emisji.

Pozyskane środki spółka przeznaczy na rozwój działalności deweloperskiej – zakup gruntów, co pozwoli przyspieszyć rozwój oraz „pewnie na rozwój fabryki [prefabrykatów], by była jedną z najlepiej zarządzanych w Polsce”.

– Jako zarząd planuję i chciałbym zrealizować taki ambitny cel, aby od 2022 r. [wypłata za 2022 r. w 2023 r.] wypłacać rok do roku dywidendę. Zyski mamy, chcemy się nimi dzielić z inwestorami. Ta dywidenda będzie planowana na poziomie ok. 40 proc. rocznych zysków – powiedział także prezes podczas wystąpienia na debiucie.

Prezes HM Inwest chce by firma osiągnęła poziom ok. 1.000 sprzedanych mieszkań rocznie ok. 2020-2021 r.

– Chcemy przez te 3 lata okrzepnąć na rynku głównym, rozbudować elementy strategii – czyli powiększyć wolumen sprzedawanych mieszkań do ok. 1 000, a później 2 000. Pokazać się też na rynku hotelowym i zdecydowanie kontynuować rozwój filara produkcyjnego, czyli fabryki prefabrykatów. Chcemy bardziej zaangażować się na rynku krajowym, m.in. w programie Mieszkanie+, widzę tu ogromny potencjał – dodał prezes w rozmowie z dziennikarzami.

HM Inwest to ogólnopolska firma deweloperska, realizująca inwestycje z segmentu budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT HMINWEST, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • 7 spółek, które zimą ogrzeją akcjonariuszy dywidendą

    Splot niekorzystnych wydarzeń gospodarczo-politycznych skłania inwestorów do ucieczki w bezpieczne przystanie. Jedną z popularnych przechowalni kapitału są zdrowe fundamentalnie spółki dywidendowe. StockWatch.pl sprawdził, jakie wypłaty dywidend planowane są w najbliższych miesiącach.

  • HM Inwest emituje akcje pod ambitny plan inwestycyjny

    Jeszcze tylko do końca tygodnia drobni inwestorzy mogą zapisywać się na akcje nowej emisji warszawskiego dewelopera HM Inwest. Za pozyskane 8-10 mln zł kupi działki pod budowę nowych inwestycji mieszkaniowych. W 2015 r. spółka chce się przenieść z NewConnect na główny rynek GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR