Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Hoist Finance ma wyłączność do końca roku na negocjacje ws. nabycia aktywów GetBack

Opublikowano: 2018-11-08 09:15:24

Omawiane walory:

Hoist Finance złożył ofertę nabycia aktywów posiadanych przez GetBack o wartości przekraczającej 1 mld zł. Obecnie Hoist Finance został wybrany jako preferowany oferent w procesie sprzedaży, otrzymał wyłączność od GetBack i chce przeprowadzić negocjacje do końca br.

– Hoist Finance i GetBack wchodzą teraz w negocjacje w związku z ofertą i możliwą akwizycją, celując w osiągnięcie porozumienia przed końcem IV kw. 2018 r. – czytamy w komunikacie.

GetBack przedstawił alternatywną propozycję układową >>> CZYTAJ WIĘCEJ

W środę GetBack w restrukturyzacji podał, że dokonał wyboru jednej z ofert do prowadzenia dalszych negocjacji na zasadzie wyłączności dotyczących sprzedaży aktywów. W zamian inwestor dokonał wpłaty depozytu w wysokości 30 mln zł tytułem zabezpieczenia prawidłowego przebiegu negocjacji i wykonania zaciągniętych zobowiązań.

W czwartek o godz. 11:00 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem zarządu GetBack. Przedstawiciele spółki omówią kwestię dodatkowej propozycji układowej oraz status rozmów z inwestorem.

GetBack poinformował 5 października, że trzech spośród siedmiu wstępnie zainteresowanych inwestorów złożyło oferty nabycia aktywów spółki. Kolejnym etapem miał być wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

Hoist Finance AB to ogólnoeuropejska grupa finansowa działająca na rynku zakupów i zarządzania wierzytelnościami z siedzibą w Sztokholmie. Specjalizuje się w nabywaniu i zarządzaniu wierzytelnościami konsumenckimi zagrożonymi i niezagrożonymi. Zatrudnia blisko 1.200 pracowników w jedenastu krajach Europy, jak podano na stronie polskiej spółki zależnej grupy – Hoist Polska sp. z o.o.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku