Ipopema: CD Projekt sprzeda 28 mln kopii Cyberpunka 2077 w 12 miesięcy

Omawiane walory:
Ipopema Research oczekuje sprzedaży 28 mln kopii gry Cyberpunk 2077, tworzonej przez CD Projekt, w ciągu 12 miesięcy.
Cyberpunk,cdprojekt,rekomendacje

Cyberpunk 2077 (Fot. mat prasowe)

– Postrzegamy inwestycję w CD Projekt jako bardziej ryzykowną w porównaniu do porównywalnych spółek spoza Polski, których wyniki oparte są o wiele franczyz growych, co sprawia, że są bardziej powtarzalne i bardziej przewidywalne – czytamy w raporcie.

Biuro zakłada, że polskie studio w ciągu roku od premiery Cyberpunka sprzeda 28 mln kopii. Gra zadebiutuje 16 kwietnia 2020 r.

– Nie zaprzeczamy wysokiej potencjalnej sprzedaży Cyberpunk 2077 (oczekujemy sprzedaży 28 mln kopii w 12 miesięcy), zwracamy jednak uwagę, iż dotychczas podobny sukces udało się odnieść jedynie GTA V, które było kolejną częścią bardzo rozpoznawalnej serii oraz zawiera niezwykle popularny tryb rozgrywki online (obydwa czynniki postrzegamy jako przewagi wobec C2077) – podkreślono także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”. We wtorek przed południem kurs akcji spółki spada o 1 proc. do 261,20 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gorąco na CD Projekcie i JSW, spokojnie na indeksach

  Akcje CD Projektu nadal pozostają najbardziej gorącą spółką na GPW, co stoi w kontrze do niewielkich zmian indeksów i ogólnego spokoju na innych europejskich giełdach. Po publikacji szacunkowych danych gorąco jest też m.in. na JSW i Mercatorze.

 • CD Projekt zatapia WIG20, tracą też inne spółki gamingowe

  Piątkowa sesja w Warszawie ma tylko jednego bohatera i to niestety negatywnego. Jest nim CD Projekt. Informacja o przesunięciu premiery gry Cyberpunk2077 wywołała tąpnięcie kursu spółki. Przy okazji tracą inne spółki gamingowe. Dobrą wiadomością jest to, że CD Projekt prawdopodobnie najgorsze ma już za sobą.

 • Premiera „Cyberpunk 2077” przełożona na 17 września 2020 r. Kurs akcji CD Projekt zanurkował

  W czwartek po sesji spółka poinformowała o przesunięciu premiery gry "Cyberpunk 2077" z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Na otwarciu piątkowej sesji kurs spółki spadał o blisko 12 proc. 

 • Mocny początek roku na GPW, chiński wzrost JSW

  GPW z animuszem wkroczyła w rok 2020. Szczególnie duże spółki. Kursy akcji w górę ciągnie nie tylko noworoczny optymizm, ale też luzowanie polityki pieniężnej w Chinach i oczekiwanie na podpisanie umowy handlowej między Chinami a USA.

 • To był słaby rok dla GPW, CD Projekt jedną z nielicznych gwiazd

  To był słaby rok dla GPW. Nie pierwszy i niestety nie ostatni. Szczególnie dla największych spółek. Podczas gdy indeksy na Wall Street, pomimo obaw związanych z wojami handlowymi i spadkiem zysków spółek, systematycznie poprawiały swoje rekordy, WIG20 prawdopodobnie zamknie rok spadkiem o 5 proc., a WIG nieco powyżej zera. Na szczęście były takie spółki jak CD Projekt, które dały inwestorom sporo zarobić.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR