StockWatch.pl

Jest rekomendacja dla akcji GTC z wyceną podniesioną do 8,66 zł

Omawiane walory:

Analitycy DM PKO BP podwyższyli cenę docelową akcji dewelopera komercyjnego o 21 proc. W rekomendacji zwrócono uwagę m.in. na aktywnie zwiększany portfel nieruchomości i korzystne otoczenie.

DM PKO BP podwyższył cenę docelową dla akcji GTC z 7,14 zł do 8,66 zł i podtrzymał zalecenie inwestycyjne trzymaj. Raport wydano przy kursie akcji 8,36 zł.

Biuro zwraca uwagę, że GTC aktywnie zwiększa portfel posiadanych nieruchomości zarówno poprzez akwizycje jak też przez dewelopment własnych projektów.

Spółce sprzyjają trendy rynkowe: spadające yieldy i oprocentowanie kredytów. Rośnie kontrybucja FFO do wzrostu NAV. Dodatkowo w 2016 r. spółka rozwiąże rezerwę na podatek dochodowy oraz wg naszych oczekiwań dokona rewaluacji aktywów zarówno na inwestycjach w realizacji jak i na gotowych nieruchomościach. W naszej opinii na poziomie wyceny pokrywa to w dużym stopniu oddalającą się perspektywę budowy Galerii Wilanów. – ocenia DM PKO BP.

W raporcie zaznaczono, że do tej pory głównymi projektami uzasadniającym wycenę spółki były Galeria Północna (w realizacji) i Galeria Wilanów. Zdaniem biura, szanse na realizację Galerii Wilanów w ramach obecnego projektu maleją i projekt ten staje się raczej dodatkową opcją do wyceny.

– Powstałą lukę w NAV zastępują jednak rozpoznanie aktywa podatkowego, pojawiające się dodatkowe projekty np. White House, V-RK Tower oraz potencjalny efekt rewaluacji portfela wynikający ze spadku stóp procentowych. – dodaje biuro. 

DM PKO BP zakłada, że w tym roku przychody GTC wyniosą 119 mln euro, a w 2017 roku wzrosną do 148 mln euro. Zysk netto miałby poprawić się ze 155 mln euro do 160 mln euro. W zeszłym roku spółka wypracowała 117 mln euro przychodów i 45 mln euro czystego zysku.

W ostatnich miesiącach akcje GTC wykazują ochotę do wzrostów. Trzymiesięczna stopa zwrotu jest na 24-proc. plusie. Natomiast roczna stopa zwrotu pokazuje 36-proc. wzrost. 

wykres_gtc

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gtc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR