Kredyt Inkaso nabył portfele wierzytelności o wartości ponad 60 mln zł

Omawiane walory:

Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły dwa portfele, składające się z wierzytelności pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 60 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa. Jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej rozważa emisję kolejnej serii obligacji publicznych.

– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, której fundamentem jest wzrost wartości nabywanych portfeli wierzytelności. Biorąc pod uwagę transakcję sprzed kilku tygodni, kiedy nabyliśmy trzy portfele, składające się z należności bankowych, telekomunikacyjnych i pożyczkowych, łączna wartość nominalna zakupionych w ostatnim czasie pakietów przekracza 160 mln zł. Omawiane inwestycje zrealizowaliśmy na bardzo atrakcyjnych warunkach, dlatego wyrażamy optymizm odnośnie do kształtowania się wyników finansowych spółki w kolejnych okresach – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

W marcu bieżącego roku Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02 o wartości 30 mln zł. Popyt na walory przerósł ich podaż. Złożono zapisy na papiery dłużne o wartości 47,1 mln zł, co zakończyło się 36,4 proc. redukcją. Obligacje przydzielono 817 inwestorom. Oprocentowanie walorów w pierwszym okresie odsetkowym jest stałe i wynosi 5,6 proc. w skali roku, a w kolejnych okresach zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie papierów dłużnych do obrotu na rynku Catalyst.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Kredyt Inkaso rozważa emisję obligacji serii PA03, czyli trzeciej z kolei serii w ramach programu publicznego obowiązującego do listopada tego roku. Dotychczas w ramach programu spółka pozyskała 44,3 mln zł.

– Chcemy w pełni wykorzystać sprzyjającą koniunkturę w branży windykacyjnej oraz bardzo duże zainteresowanie inwestorów naszymi obligacjami, dlatego myślimy o emisji kolejnej serii. Termin emisji będzie jednak uzależniony od warunków rynkowych. Wierzymy, że rosnąca skala działania Kredyt Inkaso oraz atrakcyjne warunki inwestycji zostaną ponownie docenione przez rynek – podsumowuje Bastian Ringhardt, członek zarządu, dyrektor finansowy Kredyt Inkaso.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kredytin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR