Kurs akcji Biomedu-Lublin wystrzelił po decyzji o pozwoleniu na badania kliniczne dot. immunoglobuliny

Omawiane walory:

Biomed-Lublin dostał pozwolenie na rozpoczęcie badań klinicznych dotyczących Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2. Kurs akcji spółki wystrzelił i po południu rośnie nawet o 20 proc.

Fot. Pexels

Biotech uzyskał pozwolenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na prowadzenie przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie niekomercyjnego badania klinicznego. Badanie ma ocenić skuteczność i bezpieczeństwo immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 w leczeniu COVID-19.

Biomed zakończył proces wytwarzania preparatu pod koniec września tego roku, a w połowie listopada spółka złożyła wniosek o pozwolenie na badania kliniczne.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r. Środowy komunikat zelektryzował rynek. Kwadrans przed 16:00 akcje Biomedu drożeją o ponad 20 proc. do 13,35 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BIOMEDLUB)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR