Kurs akcji KGHM-u najwyżej od 7 lat, po wynikach gorąco na Allegro i CD Projekcie

W czwartek Allegro tanieje, a CD Projekt drożeje po publikacji wyników kwartalnych. W centrum uwagi jest także KGHM, którego akcje są najdroższe od 7 lat. I tylko na indeksach, które wprawdzie świecą na czerwono, jest względny spokój, tak jakby dziś świętowali nie Amerykanie, ale Polacy.

Allegro, cdprojekt, esotiq, rankprogr, kghm, jsw, pknorlen, biomedlub, komentarz, ackcje, indeksy,

Źródło: Attrader.pl

Od wzrostów indeksów rozpoczęła się sesja na GPW. Ten poranny optymizm został jednak bardzo szybko skontrowany i jeszcze przed godziną 10:00 wszystkie cztery indeksy znalazły się w czerwonej strefie, co zapoczątkowało późniejszą stabilizację. O godzinie 12:03 WIG20, który rano wspiął się do 1.873 pkt., tracił 0,26 proc. i testował poziom 1.855 pkt. W tym samym czasie WIG spadał o 0,43 proc., sWIG80 o 0,48 proc., a mWIG40 o 0,88 proc.

Gdyby spojrzeć na dzisiejszą sesję w Warszawie przez pryzmat pustego kalendarza makro i braku sesji na Wall Street (Święto Dziękczynienia), to do końca dnia indeksy powinny pozostać na podobnych poziomach co w południe.

Jednak rzut oka na spółki sprawia, że wcale tak nie musi być. Na spółkach bowiem dużo się dzieje. I to na wielu płaszczyznach. Inwestorzy reagują na wyniki kwartalne, wycofują się ze spółek covidowych, a jednocześnie kupują akcje spółek surowcowych. To zapowiada całkiem ciekawą sesję.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Akcje Allegro tanieją o 4,1 proc. do 76,09 zł po publikacji wyników. W III kwartale Allegro wypracowało 208,5 mln zł zysku EBITDA, co było wynikiem o 26,7 proc. lepszym niż przed rokiem, ale nieznacznie gorszym od prognoz (412,8 mln zł). Podobna sytuacja była z przychodami. Wzrosły one o 49,7 proc. do 928,7 mln zł, podczas gdy rynek oczekiwał 940 mln zł. Nie to jednak zaważyło na cenach akcji. Zwraca uwagę przede wszystkim wzrost kosztów dostaw netto do 19 proc. przychodów z 14 proc. kwartał wcześniej. Wzrosły też koszty marketingu.

Wymaganiom analityków nie sprostał również CD Projekt. W III kwartale spółka zarobiła 23,4 mln zł netto wobec prognozowanych 25,1 mln zł. Przychody wyniosły 104,5 mln zł i były o 7 mln niższe od oczekiwań. Inwestorzy jednak machnęli na to ręką i czekają na grudniową premierę gdy „Cyberpunk 2077”. Akcje CD Projekt drożeją o 1,3 proc. do 368,50 zł.

Bardzo dobrze przyjęte zostały wyniki Esotiq & Henderson. W III kwartale spółka poprawiła zysk netto ponad dwukrotnie. Wyniósł on 3,6 mln zł wobec 1,52 mln zł rok wcześniej. Przychody w tym czasie wzrosły o 1,3 mln zł do 51,73 mln zł. Akcje Esotiq & Henderson, wprawdzie na niewielkich obrotach, ale drożeją po wynikach o 12,9 proc. do 14,90 zł, kontynuując zapoczątkowany cztery dni wcześniej mocny rajd w górę.

Kurs Rank Progres wystrzelił w górę o 7,3 proc. do 1,54 zł. To też reakcja na raport kwartalny, W III kwartale spółka wypracowała 10,5 mln zł zysku netto, przy 31,6 mln zł przychodów. Były to wyniki gorsze niż przed rokiem, gdy zysk sięgnął 17,98 mln zł, a przychody 61,29 mln zł, ale i tak zadowoliło to inwestorów.

Drugą grupą spółek, która rzuca się w oczy są spółki surowcowe. Najwyższe od 7 lat ceny miedzi windują kurs KGHM-u na nowe kilkuletnie rekordy. Akcje miedziowego koncernu drożeją o 0,8 proc. do 153,50 zł, rosnąc już dziś do 156,85 zł.

Na surowcowej hossie korzysta też JSW. Jego akcje drożeją o 6,1 proc. do 24,84 zł i są najdroższe od miesiąca. To dziś najmocniej rosnąca spółka z indeksu WIG20.

Już wczoraj za to lekkiej zadyszki dostał PKN Orlen, który po trwającym od początku listopada rajdzie w górę, dziś stoi na poziomie 53,50 zł.

Kolejny dzień inwestorzy ewakuują się ze spółek covidowych. Perspektywa rychłego pojawienie się szczepionek i masowych szczepień, co za jakiś czas zakończy pandemię koronawirusa, bije w biznes prowadzony przez takie spółki jak np. Biomed Lublin. Stąd też akcje Biomedu tanieją o 9 proc. do 12,65 zł. To najniższy kurs od ponad 2 miesięcy. Na gruncie analizy technicznej droga do dalszych spadków jest otwarta. Pierwsze liczące się wsparcie to dopiero okolice 10 zł.

Nie jest wykluczone, że inwestorzy skracający pozycje w Biomedzie i jeszcze kilku innych modnych z powodu pandemii spółkach, robią to z myślą o kupnie akcji wybierającego się na giełdę producenta gier „Painkiller”, „Bulletstorm” i „Gears of War: Judgment”. Od dziś inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje PCF Group. Firma chce uzyskać z oferty 85-95 mln zł. Maksymalna cena akcji została ustalona na poziomie 46 zł. Publikacja ceny ostatecznej zaplanowana jest na 4 grudnia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro, BIOMEDLUB, CDPROJEKT, esotiq, jsw, kghm, PKNOrlen, rankprogr)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR