Kurs DSS kontynuuje odbicie po odwołaniu od feralnego wniosku

Omawiane walory:

Budowlana spółka złożyła zażalenie na decyzję sądu o upadłości likwidacyjnej DSS. Zarząd liczy, że zostanie zamieniona na układową, a werdykt w tej sprawie zapadnie w ciągu miesiąca.

Zarząd Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS) spełnił zapowiedź i odwołał się od ubiegłotygodniowej, nieprawomocnej decyzji sądu. Według środowego komunikatu, 24 kwietnia spółka złożyła zażalenie na postanowienie sądu dotyczące ogłoszenia upadłości obejmującej likwidację majątku. DSS już kilka dni temu podkreślał, że sąd na posiedzeniu niejawnym, w ciągu 5 dni roboczych od daty złożenia przez spółkę wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu podjął decyzję o postępowaniu likwidacyjnym bez wysłuchania argumentów spółki oraz jej głównych wierzycieli.

W środę rano w TVN CNBC nowo powołany prezes DSS zapewniał, że działalność operacyjna spółki nie jest zagrożona i liczy na zmianę decyzji sąd z upadłości likwidacyjnej na układową. Jego zdaniem werdyktu w tej sprawie należy się spodziewać za około miesiąc.

Póki co decyzja o likwidacji budowanej spółki, która zapadła 17 kwietnia, dalej straszy. Wcześniej na początku kwietnia DSS złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Wówczas wśród bezpośrednich powodów niewypłacalności podano zaangażowanie w projekty drogowe, a w szczególności budowę autostrady A2. Natomiast niedługo potem okazało się, że Kredyt Bank wypowiedział spółce zależnej – Kieleckim Kopalniom Surowców Mineralnych – umowy kredytowe na łączną kwotę ok. 80 mln zł.

DSS chce wyjść z kłopotów i zamierza się restrukturyzować. W piątek akcjonariusze spółki uchwalili ratunkową emisję po 1 zł i dokonali zmian we jej władzach. Dzięki nowej emisji do spółki trafi 38 mln zł gotówki, o tyle urósłby też kapitał własny sięgając 230 mln zł. Nowe środki na pewno się przydadzą, bo na 31 grudnia 2011 r. krótkoterminowe zadłużenie kredytowe na poziomie skonsolidowanym przekraczało 290 mln zł.

>> W DSS sporo się dzieje. >> Wszystkie informacje znajdziesz w serwisie StockWatch.pl

Kurs Dolnośląskich Surowców Skalnych na ostatnich sesjach przeżywa duże wzloty i upadki. W momencie ogłoszenia przez sąd decyzji o upadłości likwidacyjnej tąpnął o ponad 50 proc., a na kolejnych dwóch odbijał, cały czas pozostając jednak poniżej 2 zł sprzed decyzji sądu. Piątkowa informacja o nowej emisji po 1 zł spowodowała, że kurs znowu poszedł w dół. Później mieliśmy czarny poniedziałek dla całej branży budowlanej (WIG-Budownictwo stracił 8 proc.) i dalsze pogłębianie spadków przez DSS. Odbicie przyszło we wtorek, póki co jest kontynuowane na środowej sesji.

>> Czarny poniedziałek – giełdowe spółki branży budowlanej straciły na wartości ponad 540 mln zł. >> Apokalipsa czy oczyszczenie – raport o stanie branży budowlanej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR