Kurs Qubic Games rośnie o blisko 22 proc. Wg szacunków spółka osiągnęła 3,2 mln zł sprzedaży w IV kw. 2019 r.

Omawiane walory:

Qubic Games odnotował 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży gier i praw do gier w IV kw. 2019 r. i łącznie 9,2 mln zł w całym 2019 r. według oficjalnych danych sprzedażowych za okres styczeń-listopad i szacunków zarządu. Kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 22 proc.

Fot. fb/QubicGames

– Spółka sprzedała w roku 2019 na konsolę Nintendo Switch ponad 1,54 mln sztuk gier, z czego ponad 550 tys. w IV kwartale 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Szacunkowe przychody netto ze sprzedaży za IV kw. 2019 r. wzrosły o prawie 300 proc. w porównaniu do przychodów netto analogicznego okresu roku 2018, oraz o około 88 proc. w stosunku do III kw. 2019 r.

– Znaczący wzrost ilości sprzedanych sztuk gier oraz wzrost przychodów ze sprzedaży gier w czwartym kwartale 2019 roku wynikał z serii udanych promocji w listopadzie i grudniu 2019 roku, w szczególności świątecznej promocji „The 15 Year Anniversary Giveaway + Sale”, oraz 12 nowo wydanych gier na platformę Nintendo Switch, z czego najbardziej udane były premiery „Space Pioneer”, „REKT! High Octane Stints”, „Puzzle Book” i „Akuto: Showdown” – czytamy dalej.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT QUBICGMS, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR