Kurs ZE PAK rośnie po kolejnej energetyzującej rekomendacji

Omawiane walory:

Kolejne biuro rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla niedawnego giełdowego debiutanta. Analitycy UniCredit wycenili walory ZE PAK na 35,70 zł. We wtorek kurs energetycznej spółki kontynuuje marsz w górę.

Ostatnio walory ZE PAK mają wzięcie, co widać po kolejnych wzrostowych sesjach. We wtorek kurs energetycznej spółki rośnie o ponad 2,6 proc., a jeden walor jest wyceniany na blisko 31 zł. Wzrostom sprzyja najnowszy raport UniCredit. Eksperci rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla ZE PAK-u od zalecenia kupuj i ceny docelowej na poziomie 35,70 zł. Jednocześnie biuro uznało debiutanta za najciekawszą inwestycję wśród przedstawicieli sektora energetycznego. Zdaniem analityków UniCredit, spadek cen energii jest już uwzględniony w wycenie spółki.

Warto zauważyć, że dobrą passę poprzedził 1,5-miesięczny okres wąskiej konsolidacji kursu. Sygnał do wzrostów pojawił się 13 grudnia. Wybicie w górę zbiegło się w czasie z rozpoczęciem wydawania rekomendacji przez JP Morgan. Biuro wyceniło akcje energetycznej spółki na 32 zł i wystawiło zalecenie przeważaj. Kolejną rekomendację wystawił ING, ale tym razem była ona skromniejsza. Eksperci ING zalecili trzymaj dla akcji ZE PAK, z ceną docelową 26,50 zł. W grudniu hasło kupuj rzucili też analitycy Trigon DM i jednocześnie wyznaczyli najwyższą dotychczas cenę docelową, tj. 36,90 zł za walor w horyzoncie dziewięciu miesięcy. Spółka pojawiła się także w gronie top picks biura na 2013 r. >> Trigon DM wyłonił aż siedemnastu faworytów na nadchodzący rok.

Na niską wycenę uwagę zwracał Paweł Bieniek, analityk portalu StockWatch.pl, w omówieniu kondycji finansowej spółki jeszcze przed giełdowym debiutem.

– Spółka wyceniania jest raczej tanio, jak cała nasza energetyka. Ma to uzasadnienie w obawach o przyszłość i presji na redukcję limitów emisji gazów. Nie wiadomo także, jak sobie PAK poradzi z restrukturyzacją nabytych kopalni. Spółka planuje nawet podczas sporego programu inwestycyjnego wypłacać 30 proc. zysku w formie dywidendy. Na niekorzyść przemawia pogarszanie się historyczne wyników spółki, w szczególności spadek przychodów i zysku operacyjnego. – ocenił Paweł Bieniek, analityk portalu StockWatch.pl. >> Całą treść analizy znajdziesz tutaj.

Akcje ZE PAK zadebiutowały na giełdzie 30 października 2012 r. Pierwsze sesje upływały pod znakiem przeceny. Dopiero po uwolnieniu się kursu od presji podażowej ze strony inwestorów zainteresowanych szybkim zyskiem na debiucie, notowania ruszyły do ustanawiania nowych szczytów. Stopa zwrotu liczona od dnia debiutu do ponad 18 proc.

>> W serwisie ATTrader.pl znajdziesz analizę techniczną walorów ZE PAK. >> Analiza techniczna wraz z komentarzem jest dostępna tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o zepak)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR