Mabion z nowym prezesem poszuka partnerów biznesowych w USA

Omawiane walory:

Nowym sternikiem biotechnologicznej spółki został Artur Chabowski. Będzie odpowiedzialny za kolejny etap rozwoju Mabionu i ma dokonać przeglądu potencjalnych opcji strategicznych.

Z funkcji prezesa biotechnologicznej spółki zrezygnował Maciej Wieczorek. Jak podano w komunikacie, powodem było zakończenie etapu rozwoju spółki, którego rezultatem było podpisanie umowy partneringowej dla MabionCD20 na UE i kraje bałkańskie oraz pełnienie innych obowiązków zawodowych. Wieczorek będzie nadal uczestniczył w strategicznych decyzjach spółki, a podczas najbliższego walnego zgromadzenia zostanie zgłoszony do pełnienia funkcji w rady nadzorczej.

Artur Chabowski, dotychczasowy członek zarządu, ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie międzynarodowej bankowości inwestycyjnej. Pracował m.in. w CAIB Financial Advisers, KPMG Polska i ABN Amro Corporate Finance. Do grudnia 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce biotechnologicznej Petsulina. Chabowski sprawuje funkcję prezesa zarządu w spółce z branży biotechnologicznej Plantaegis.

– Artur Chabowski będzie odpowiedzialny za kolejny etap rozwoju spółki i dokona przeglądu potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój spółki, co może w szczególności obejmować pozyskanie partnerów biznesowych w USA, pozyskanie finansowania na rynkach zagranicznych oraz notowanie spółki na jednej z giełd w innym kraju europejskim lub w USA. – czytamy w komunikacie.

Artur Chabowski, prezes Mabionu.

Artur Chabowski, prezes Mabionu.

Miesiąc temu Mabion zasygnalizował, że w przyszłym roku chce pozyskać partnera, który prowadziłby sprzedaż leku MabionCD20 na rynku USA i Kanady. Spółka liczy, że wartość umowy będzie do dwóch razy wyższa niż w przypadku sprzedaży praw do rynku UE. 8 listopada spółka podpisała umowę z grupą Mylan, udzielając jej wyłącznego prawa do sprzedaży leku MabionCD20 na terenie Unii Europejskiej i krajów bałkańskich. Mabion otrzymał 10 mln USD zaliczki oraz do 35 mln USD po osiągnięciu kamieni milowych w pracach nad lekiem. Będzie również otrzymywał opłaty licencyjne zależne od zysków netto ze sprzedaży leku. >> Zobacz analizę wskaźnikową Mabionu uwzględniającą wyniki za III kwartał

W tym roku akcje spółki zyskały 68 proc., ale głównie jest to efekt wzrostów z początku roku. W skali ostatniego półrocza zwyżka wynosi 5 proc. 

wykres_mabion

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Mabion, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR