Mabion zastąpi GetBack w składzie mWIG40 po 8 maja

Omawiane walory: , ,

Akcje Mabionu wejdą w skład indeksu mWIG40 i mWIG40TR po usunięciu z listy uczestników indeksów akcji GetBack po sesji 8 maja br., podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

– Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwały nr 42/2007 zarządu GPW z późn. zm., po sesji 8 maja 2018 r. z list uczestników indeksów mWIG40, mWIG40TR, WIG oraz WIG-Poland zostaną wykreślone akcje spółki GetBack (ISIN PLGTBCK00297) – czytamy w komunikacie.

Operacja wykreślenia akcji spółki GetBack z indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki oznaczone w sposób szczególny.

– Ponadto po sesji 8 maja 2018 r. listy uczestników:

  • mWIG40 i mWIG40TR zostaną uzupełnione o pakiet 6.217.000 akcji spółki Mabion,
  • sWIG80 i sWIG80TR zostaną uzupełnione o pakiet 2.418.000 akcji spółki Kruszwica – czytamy dalej.

17 kwietnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack bezterminowo na żądanie KNF. Dzień wcześniej GPW zawiesiła notowania akcji i obligacji spółki do końca dnia.

GetBack jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback, Kruszwica, Mabion)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR