Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Kruszwica

 • 06 lutego 2019

  KRUSZWICA – analiza techniczna na życzenie

 • 06 września 2018

  Tydzień spadających noży w sWIG80. Mocna przecena Altusa i jego spółek portfelowych

  Na GPW znów obserwujemy komplet czerwieni wśród głównych indeksów. Najgorzej poradził sobie sWIG80, który po 2-proc. przecenie cofnął się do poziomów z sierpnia 2014 r. W centrum uwagi pozostaje silna wyprzedaż akcji Altusa oraz jego spółek portfelowych.

 • 07 maja 2018

  Mabion zastąpi GetBack w składzie mWIG40 po 8 maja

  Akcje Mabionu wejdą w skład indeksu mWIG40 i mWIG40TR po usunięciu z listy uczestników indeksów akcji GetBack po sesji 8 maja br., podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

 • 12 lutego 2018

  Analiza techniczna czterech ciekawych spółek spożywczych

  Akcje giełdowych producentów żywności, mimo rynkowej zawieruchy, zachowują krzepę. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał techniczny ZM Kania i IMC oraz zaktualizował ubiegłotygodniową analizę Indykpolu i Kruszwicy.

 • 05 lutego 2018

  Analiza techniczna czterech smakowitych kąsków z branży spożywczej

  Akcje giełdowych producentów żywności są na fali. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy czołowe spółki z branży spożywczej urosły nawet o ponad 20 proc. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach akcji Coliana, Indykpolu, Kruszwicy i Pepeesu.

 • 08 sierpnia 2017

  22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • 03 marca 2017

  Roszady w indeksach. Wielki powrót JSW, Polimeksu-Mostostalu, Petrolinvestu oraz awans Kruka

  W wyniku rewizji rocznej, która zostanie przeprowadzona po sesji 17 marca, akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zastąpią walory Enei w indeksie WIG20, a akcje Kruka wejdą w miejsce Bogdanki w indeksie WIG30. Spore zmiany nastąpią także w indeksach mWIG40 i sWIG80.

 • 25 listopada 2016

  W grudniu Kruszwica wypłaci pokaźną zaliczkę na poczet dywidendy

  Producent tłuszczów roślinnych ma zielone światło na wypłatę 200 mln zł zaliczki na poczet dywidendy. Przy obecnym kursie akcji stopa wynosi aż 12 proc.

 • 08 listopada 2016

  6 hojnych spółek z dywidendą na święta

  Jeszcze w tym roku grono giełdowych spółek zamierza sprezentować akcjonariuszom dywidendę zaliczkową. W sumie do podziału może być nawet 350 mln zł. Najhojniejsze dywidendy sięgną stopą kilkunastu procent.

 • 03 listopada 2016

  Analiza techniczna czterech apetycznych spółek spożywczych

  Przed spółkami spożywczymi święta, czyli najlepszy okres w roku. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak od strony technicznej przygotowane są notowania czterech producentów żywności na czas świątecznej koniunktury.

 • 28 października 2016

  WIG20 przebił się przez szklany sufit 1.800 pkt., w grze Tauron i Pekao

  Październikową przygodę WIG20 z poziomem 1.800 pkt. można podsumować powiedzeniem do trzech razy sztuka. W pokonaniu psychologicznego oporu pomogły przede wszystkim wzrosty na kursach banków, spółek energetycznych oraz giełdowych rafinerii.

 • Kurs Kruszwicy wystrzelił, spółka szykuje tłustą dywidendę zaliczkową

  W piątek akcje producenta tłuszczów roślinnych drożeją o ponad 10 proc. po informacji, że do akcjonariuszy miałoby trafić blisko 200 mln zł zaliczki na poczet przyszłorocznej dywidendy. Wypłatę zaplanowano na grudzień, ale wymaga ona jeszcze zgód rady nadzorczej i walnego.

 • Szklany sufit znów blokuje WIG20, gorąco na LPP, KGHM i Biotonie

  Na starcie ostatniej sesji w tym tygodniu europejskie giełdy poddały się pod dyktando strony podażowej. Jednak z godziny na godzinę sytuacja wygląda coraz lepiej, a główne indeksy stopniowo odrabiają straty. Z ciekawą sytuacją mamy do czynienia w Warszawie, gdzie WIG20 po raz kolejny mierzy się z psychologiczną barierą 1.800 pkt.

 • 13 lipca 2016

  10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • 10 lutego 2016

  15 ciekawych spółek pod lukratywne przejęcia w 2016 r.

  Karuzela przejęć już się kręci. W lutym wartość tegorocznych wezwań na akcje spółek notowanych na GPW przekroczyła 1 mld zł. Analitycy DM mBanku w kolejnych miesiącach spodziewają się przyspieszenia trendu, a kandydatów do wykupienia z giełdy widzą m.in. w sektorze deweloperskim, przemysłowym oraz technologicznym.

 • 14 września 2015

  Giełda po wynikach: Cztery prężne spółki na zakręcie hossy

  Drugi kwartał 2015 roku przyniósł przetasowania w wyścigu po zyski. Na pobocze niespodziewanie wypadło wiele spółek zaliczanych do giełdowej ekstraklasy. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, czy słabsze rezultaty czterech parkietowych asów to chwilowa zadyszka, czy też sygnał ostrzegający o trwałym pogorszeniu w biznesie.

 • 06 lipca 2015

  7 ciekawych spółek przemysłowych na nowy sezon wyników

  W cieniu niepokojów makroekonomicznych skończył się drugi kwartał i spółki zaczęły liczyć zyski. Eksperci z biur maklerskich spodziewają się kontynuacji pozytywnych trendów szczególnie w branży przemysłowej. Sprawdziliśmy, na kogo warto zwrócić uwagę.

 • 18 czerwca 2015

  W tym roku Kruszwica zaserwuje ponad 4-proc. stopę dywidendy

  Tegoroczna stopa dywidendy producenta tłuszczów roślinnych będzie najwyższa od 2009 r., kiedy zbliżyła się do 5 proc. Z zysku za 2014 rok do akcjonariuszy trafi ponad 60 mln zł, ale warto zaznaczyć, że na koniec I kwartału środki pieniężne wynosiły ponad 320 mln zł.

 • 13 stycznia 2015

  Prognozy wyników za IV kwartał dziewięciu spółek spożywczych

  Na ostatniej prostej przez rozpoczęciem raportowej uczty uwagę inwestorów przyciąga ożywienie kursów akcji producentów żywności. Podczas najtłustszego okresu w roku spółkom sprzyjały tanie surowce i spadające koszty transportu. StockWatch.pl sprawdził, które spółki spożywcze zaserwują w raportach kwartalnych obfite zyski.

 • 17 lipca 2014

  12 czarnych koni nowego sezonu raportów kwartalnych

  Wakacyjna sielanka już za tydzień przejdzie w narastające gradobicie raportów kwartalnych. StockWatch.pl wraz z ekspertami z biur maklerskich rozejrzał się za kandydatami na liderów zbliżającego się sezonu wyników.

 • 08 stycznia 2014

  12 wschodzących gwiazd nowego sezonu wynikowego

  Eksperci z biur maklerskich jednym tchem wymieniają ścisłych faworytów sezonu raportowego za IV kwartał 2013 r. W elitarnym gronie dominują reprezentanci sektora przemysłowego, ale czarnym koniem mają być spółki budowlane, którym wyjątkowo sprzyjała aura.

 • 27 listopada 2013

  5 apetycznych spółek do skosztowania przed świętami

  W sektorze spożywczym zapowiadają się obfite święta. Pozytywnym opiniom ekspertów wtórują prezesi spółek, którzy otwarcie przyznają, że w biznesie się poprawiło. StockWatch.pl wytypował pięciu producentów żywności, którzy w najbliższych tygodniach mocno przytyją.

 • 23 września 2013

  9 czarnych koni giełdowej branży przemysłowej

  Już tylko tydzień dzieli nas od zamknięcia III kwartału. I choć wyniki oficjalnie będą znane nie wcześniej niż za miesiąc, rynek już lada dzień zacznie pod nie grać. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, kto w branży przemysłowej wypływa na fali ożywienia gospodarczego.

 • 11 września 2013

  11 przyczajonych spółek, które rozbłysną w II połowie roku

  Idąc tropem Eko Exportu, który od początku roku wzrósł o 220 proc., rozejrzeliśmy się za spółkami, które dopiero pokażą klasę, a na razie skromnie stoją w kącie. Sprawdź silną jedenastkę, na którą stawiają rynkowi eksperci.

 • 06 września 2011

  Technicy grają na dużych spółkach, reszta w odstawkę

  Wrzesień miesiącem niepewności. Analiza techniczna ostrzega przed możliwością dużych spadków, czarny scenariusz to WIG20 poniżej 2 tys. pkt. Eksperci podpowiadają, co będzie się działo na rynku i na jakie spółki zwrócić uwagę jeśli ktoś nie może przestać grać.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku