Maklerzy wycenili jedną akcję Stalproduktu na 687 zł

Omawiane walory:

Haitong Bank w raporcie z 26 stycznia rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Stalproduktu od zalecenia kupuj z ceną docelową akcji 687 zł. Wysoką wycenę maklerzy uzasadniają pozytywnymi perspektywami dla wszystkich trzech segmentów, w których działa spółka.

(Fot. Stalprodukt)

Analitycy Haitong Bank uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat segment cynku Stalproduktu będzie korzystać ze sprzyjającej sytuacji na rynku tego metalu. Zdaniem analityków, inwestycja w halę wanien w ZGH, wraz z prognozowanym średnioterminowym spadkiem cen koksu i normalizacją stawek przerobowych, pozwolą segmentowi hutniczemu zrównoważyć utratę marży wynikająca z zamknięcia kopalni Olkusz-Pomorzany. Analitycy Haitong Bank oczekują również, że w perspektywie średnioterminowej dział recyklingu znacząco poprawi swoje wyniki dzięki wyższym, realizowanym cenom sprzedaży wynikającym z korzystniejszej wyceny instrumentów zabezpieczających.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Haitong Bank szacuje, że zysk brutto segmentu cynku osiągnie w 2019 r. poziom 480 mln zł wobec 433 mln zł w 2018 r. Analitycy szacują również, że w bieżącym roku zysk brutto w segmencie GOES wzrośnie do 92 mln zł zysku brutto wobec 53 mln zł w 2017 r. głównie za sprawą przejęcia Frydek-Mystek w Czechach, a w segmencie profili stalowych wyniki ulegną poprawie dzięki inwestycjom drogowym i wynikającemu z nich popytowi na barierki bezpieczeństwa. Według Haitong Bank, Stalprodukt jest nisko wyceniany na wskaźniku EV/EBITDA, który na lata 2017/2018 jest szacowany na odpowiednio 4,8 i 4,9 co implikuje 30 i 20-procentowe dyskonto w porównaniu do międzynarodowych konkurentów działających na rynku cynku i stali. Zdaniem analityków jest ono nieuzasadnione, biorąc pod uwagę dobrze zdywersyfikowany model biznesowy spółki, który jest w stanie wykorzystywać różne scenariusze rynkowe, szczególnie na rynku cynku.

Źródło: Haitong Bank

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Stalprod, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR