Mirbud miał 58,19 mln zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

Mirbud odnotował 58,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 28,12 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fot. fb/Mirbud

Zysk operacyjny wyniósł 84,41 mln zł wobec 52,22 mln zł zysku rok wcześniej.

– Osiągnięcie tak dobrych wyników finansowych było możliwe przede wszystkim dzięki sprawnej realizacji robót budowlanych na kontraktach pozyskanych w 2019 i 2020 roku. Wszystkie prace, pomimo pandemii i związanymi z nią utrudnieniami w uzyskiwaniu decyzji administracyjnych, były realizowane zgodnie z harmonogramami lub je wyprzedzały – napisał prezes Jerzy Mirgos w liście załączonym do raportu.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 242,9 mln zł w 2020 r. wobec 949,1 mln zł rok wcześniej.

– Rok 2020 był trudny dla spółek funkcjonujących w obszarze wynajmu powierzchni komercyjnych, jednakże ten sektor nie jest dominującym w naszej działalności. Około 87% przychodów Grupa Kapitałowa Mirbud osiąga ze sprzedaży usług budowlano – montażowych, działalność deweloperska generuje niemal 10% przychodu, a pozostałe 3% – przychody z wynajmu powierzchni komercyjnej. Spółka deweloperska JHM Development S.A., po spadku sprzedaży mieszkań w pierwszym półroczu zakończyła rok ze wzrostem przychodów z działalności o 23% i zyskiem netto wyższym niż rok wcześniej aż o 60%. Na szczególną uwagę zasługują wyniki ze sprzedaży usług budowlano-montażowych, w obszarze których funkcjonują spółki Mirbud S.A. i Kobylarnia S.A. Dzięki nim rok 2020 grupa kapitałowa Mirbud zakończyła na rekordowym poziomie 1,24 mld przychodu i 137,3 mln zł zysku ze sprzedaży, co pozwoliło na wypracowanie zysku netto w wysokości 58,19 mln zł – napisał także prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 19,43 mln zł wobec 7,39 mln zł zysku rok wcześniej.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mirbud)

 • Kurs Mirbudu śrubuje rekordy po wynikach za I kwartał

  MIRBUD odnotował 27,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 6,62 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie w piątek rano o ponad 5 proc., a za jeden walor płacono rekordowe 5,45 zł.

 • 5 najciekawszych transakcji w Portfelu Cztery Fazy Rynku StockWatch.pl

  Nasz prowadzony w systemie abonamentowym portfel wypracował w niecałe 4,5 roku ponad 173 proc. zysku. Od początku 2021 r. portfel „Cztery Fazy Rynku” urósł już o przeszło 11 proc., bijąc indeks szerokiego rynku. Oto kilka najciekawszych transakcji tego roku.

 • Na giełdach cisza przed burzą, w grze KGHM i Mercator

  Najwyższe od 10 lat ceny miedzi to za mało, żeby mocno w górę pociągnąć kurs akcji KGHM-u, a wraz z nimi cały WIG20. Nie pomagają też wczorajsze rekordy na Wall Street i lepsze od prognoz wyniki Tesli. Warszawskie indeksy praktycznie stoją w miejscu. Na szczęście ciekawie wyglądają niektóre spółki z drugiej linii.

 • Szybka realizacja zysków i do góry, w grze Enter Air i Sanwil

  Początek wtorkowej sesji na GPW upłynął pod znakiem szybkiej realizacji porannych zysków, ale nastroje na globalnych rynkach dalej pozostają dobre, przez co wszystkie warszawskie indeksy wciąż mają duże szanse zamknąć dzień na solidnych plusach.

 • Mirbud będzie przeznaczać do 50 proc. zysku netto na dywidendę

  MIRBUD przyjął politykę dywidendową, zgodnie z którą corocznie będzie wnioskować o wypłacanie za poszczególne lata dywidendy w wysokości od 10 do 50 proc. zysku netto. Kurs akcji spółki budowlanej rośnie dziś o blisko 11 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR