Mocna przecena na akcjach Allegro. Amazon powalczy o polski rynek e-commerce

Omawiane walory: ,

Spełnia się zły sen akcjonariuszy Allegro. Amerykański gigant szykuje się do wejścia na polski rynek. Według doniesień, trwają prace nad serwisem Amazon.pl.

(Fot. Amazon)

Amerykański gigant powalczy o polskich klientów. Spółka uruchomiła serwis sell.amazon.pl, w którym zaprasza firmy do współpracy. Sprzedawcy za pośrednictwem platformy już mogą rejestrować konta. Równolegle trwają prace nad uruchomieniem serwisu Amazon.pl.

– Ponad 50 proc. towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Amazon inwestuje rocznie miliardy dolarów w infrastrukturę, narzędzia i usługi, które umożliwiają małym i średnim firmom skuteczną sprzedaż swoich produktów online – podano w komunikacie.

O wejściu Amazona do Polski mówiło się od kilku lat. Amerykański gigant już teraz ma w Polsce 9 centrów logistycznych, a kolejne zostanie otwarte w 2021 roku. W sumie firma zatrudnia nad Wisłą blisko 18 tys. osób.

– Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

– Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce – dodał.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 r., że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

Informacja o starcie polskiej wersji Amazona mocno odbiła się na akcjach branżowego konkurenta – Allegro. Jeszcze rano notowania największej lokalnej platformy e-commerce rosły o ponad 3 proc. Po ogłoszeniu planów Amazona, kurs akcji Allegro zanurkował. W środę około 10:00 kurs akcji spółki spada o 4 proc. do 71,85 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro, amazon)

 • Nerwowo na światowych giełdach, w grze Alior Bank i Cyfrowy Polsat

  Dobre wiadomości ze spółek ratują GPW przed mocnymi spadkami w następstwie wczorajszej przeceny na Wall Street. Pomaga też korekta na rynku długu. O losach sesji w Warszawie zdecydują popołudniowe dane z USA i reakcja na nie amerykańskich indeksów.

 • Polska domena Amazon może ruszyć 1 marca

  Sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary na polskim AMAZONie, zostali poinformowani, że polska domena może ruszyć już 1 marca, wynika z informacji portalu Money.pl.

 • Zielona środa na GPW, w grze Huuuge, Celon Pharma i Mercator

  Jerome Powell uratował dzisiejszą sesję na giełdzie w Warszawie. Indeksy rosną, a w centrum uwagi są średnie spółki z Mercatorem, Bankiem Śląskim i Celon Pharma na czele. Po serii spadków drożeją akcje gamingowej spółki Huuuge.

 • Korekta na GPW nabrała rozmachu, w grze Allegro, Dino Polska i KGHM

  Wyprzedaż na Wall Street, pogorszenie nastrojów na europejskich indeksach oraz atakujące dołki z połowy lutego akcje ALLEGRO i Dino Polska, czy korygujący KGHM, to główne przyczyny dzisiejszej słabości warszawskich indeksów. Po sesji w centrum uwagi znajdzie się Jerome Powell, szef Rezerwy Federalnej.

 • WIG20 pogłębia spadki, potężne wzrosty na ML System i Sfinksie

  Z każdą godziną notowań WIG20 pogłębia spadki, ściągany w dół przez KGHM, CD Projekt, banki i giełdy europejskie. Dużo lepiej radzi sobie mWIG40 i sWIG80. Prawdziwą gwiazdą sesji jest spółka ML System.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR